Paříž děsí gang brutálních únosců

Red Zah, ČTK
17. 2. 2006 15:04
Paříž - Francouzská policie zadržela nebezpečný gang únosců, který tento týden umučil uneseného muže a má za sebou šest nebo sedm dalších pokusů o únos.
V říjnu na předměstích Paříže řádily skupiny mladých přistěhovalců.
V říjnu na předměstích Paříže řádily skupiny mladých přistěhovalců. | Foto: Aktuálně.cz

Policisté v noci na dnešek zadrželi 15 členů skupiny, která si říká Barbaři. Její vůdce však stále uniká. Na tiskové konferenci o případu informoval pařížský prokurátor Jean-Claude Morin.

Obětí gangu se stal třiadvacetiletý muž. Policie zveřejnila pouze jeho první jméno Ilan. Mladík byl v pondělí nalezen v agonii na okraji Paříže poblíž železniční stanice Sainte-Genevieve-des-Bois. Byl nahý, spoutaný, v ústech měl roubík a na 80 procentech těla popáleniny a stopy po dalším mučení. Zemřel při převozu do nemocnice. Podle Morina ho gang pohodil poblíž jednoho nádraží v domnění, že už je mrtvý.

Antisemitský motiv se nepotvrdil

Případ způsobil ve Francii šok jak svou brutalitou, tak zdánlivou absencí motivu únosu, protože mladík byl prostý prodavač a jeho rodina není zámožná. Předpoklad, že motivem mohl být antisemitismus, se nepotvrdil. Únos nicméně vzbudil znepokojení ve francouzské židovské obci, k níž mladík patřil.

Únosci žádali po rodině peníze, ale z původních 400 tisíc eur (skoro 12 milionů korun) slevili až na 5 tisíc a i tak si pro ně nepřišli. Podle Morina používali v tomto i v předchozích případech velmi důmyslně telefonu a internetu.

Prokurátor řekl, že členům gangu je mezi 17 a 32 lety, pocházejí ze zanedbané čtvrti pařížského předměstí Bagneux. Jejich vůdcem je šestadvacetiletý přistěhovalec ze subsaharské Afriky, přezdívaný Mozek barbarů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy