Parašutista před zraky diváků zachránil kolegu během letu

ČTK ČTK
20. 6. 2015 16:58
Vojákovi se podařilo dostat ke kolegovi ještě ve vzduchu. Oba poté dopadli do vody.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Se zatajeným dechem sledovali v pátek diváci letecké show na severozápadě Anglie odvážný kousek armádního parašutisty, který během letu k zemi zachránil kolegu, jemuž se špatně rozevřel padák. Vojákovi se podařilo kolegu zachytit a oba bezpečně přistáli ve vodě, uvedl server BBC.

Britský voják zachránil kolegu, kterému se neotevřel padák.
Britský voják zachránil kolegu, kterému se neotevřel padák. | Video: YouTube

Oba parašutisté jsou členy skupiny Red Devils, jejíž členové předvádějí umění armádních výsadkářů veřejnosti. Během letecké show ve Whitehavenu na západním pobřeží Anglie byl ale jeden z nich v ohrožení života, protože se mu padák rozevřel jen částečně. Před tvrdým pádem na zem ho zachránil kolega, který se k němu dostal ještě ve vzduchu.

"Zdálo se to jako celé věky a na tvářích všech lidí kolem byla vidět panika, i ve tvářích parašutistů," popsala BBC dramatické okamžiky účastnice show Lucy Milneová. "A pak to bylo docela rychlé, všichni zadržovali dech a oni najednou byli ve vodě."

Podle armády se nyní incident vyšetřuje.

Skupina Red Devils má 12 členů, kteří se rekrutují ze zkušených výsadkářů. Každý z nich má za sebou nejméně tři roky výcviku a vystupují zhruba šedesátkrát ročně. Páteční nehoda prý byla prvním případem po 25 letech, co měl některý z vystupujících vojáků problémy s padákem.

 

Právě se děje

Další zprávy