Papežův poradce Pell přijel do Austrálie, stane před soudem kvůli zneužívání dětí

ČTK ČTK
10. 7. 2017 11:05
Kardinál George Pell, který je obviněný ze zneužívání dětí, v pondělí přicestoval do Austrálie. Ve městě Melbourne stane na konci měsíce před soudem. Na 76letého Pella, který nyní vede vatikánské ministerstvo hospodářství, podalo obvinění "více poškozených". Podle médií jde o muže, kteří tvrdí, že je v 70. letech Pell osahával, když byli ještě dětmi. Papež František svého hlavního finančního poradce po propuknutí kauzy nesuspendoval. Místo toho jej uvolnil na cestu do jeho domovské země, aby se zde mohl před soudem hájit. Pell obvinění kategoricky popírá. Jeho pověst přitom už dříve poškozovala obvinění, že kryl zneužívání dětí u svých podřízených.
Kardinál George Pell.
Kardinál George Pell. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy