Papež vyzval k celosvětovému zákazu trestů smrti. "Nezabiješ" platí i pro všechny, zdůraznil

ČTK ČTK
21. 2. 2016 23:32
Papež František vyzval k celosvětovému zákazu trestů smrti. Přikázání "nezabiješ" platí stejně tak pro nevinné jako pro vinné, zdůraznil před desítkami tisíc lidí na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Nejvyšší představitel katolické církve zároveň naléhal na katolické politiky na celém světě, aby se zasadili o moratorium na výkon absolutního trestu během nynějšího svatého roku, který potrvá do listopadu. "Dovolávám se svědomí těch, kteří vládnou, aby dospěli k mezinárodní shodě ohledně zákazu trestu smrti," prohlásil papež. "Přikázání 'nezabiješ' má absolutní hodnotu a platí jak pro nevinné, tak pro viníky," dodal.
Papež František.
Papež František. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy