Papež se zranil v papamobilu během cesty po Kolumbii. Má jen roztržené obočí, tvrdí Vatikán

ČTK ČTK
10. 9. 2017 19:18
Papež František v neděli ztratil rovnováhu při cestě automobilem v kolumbijském městě Cartagena, které navštívil v rámci své cesty po této jihoamerické zemi. Po pádu má podlitinu na tváři a roztržené obočí, jeho stav ale není vážný, oznámil vatikánský mluvčí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Hyundai

Cartagena - Nečekané zranění si František přivodil při cestě papamobilem, speciálním otevřeným automobilem, který papežovi umožňuje zdravit se s věřícími při přesunech podél své trasy.

Papež zprvu zranění ignoroval a věnoval se lidem, později byl ještě v papamobilu na levém oku ošetřen.

"Dostal jsem ránu, ale jsem v pořádku," popsal později František incident po návštěvě útulku chudých v kolumbijském městě Cartagena. 

Krátce se taky vyjádřil k dramatické situaci v latinskoamerické Venezuele, která se zmítá v nepokojích vyvolaných protesty proti režimu prezidenta Nicoláse Madura.

"Modlím se za každou latinskoamerickou zemi a zejména za Venezuelu," řekl František. "Vyzývám k odmítnutí násilí v politickém životě. Pro vážnou krizi je třeba najít řešení," dodala populární hlava katolické církve.

Cartagena je poslední papežovou zastávkou v Kolumbii, jejíž čtyřdenní návštěvu v neděli ukončí. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy