Papež František začal používat instagram. Jeho první fotku "lajklo" za pět hodin sto tisíc lidí

ČTK ČTK
19. 3. 2016 17:59
Papež František má na svém nově zřízeném účtu na internetové sociální síti instagram první dvě fotky, na nichž se modlí. Hned první den je začaly sdílet stovky tisíc lidí. První z nich získala za pět hodin od publikace téměř sto tisíc "lajků". Instagram se specializuje na sdílení fotografií, zejména takzvaných selfíček, tedy fotek pořízených sebou samým. Papež ale je na fotkách vyfotografován někým jiným. U prvního snímku je text: "Chci jít s Tebou na cestě Boží milosti a něhy". Papež je už delší dobu registrován na mikroblogové síti twitter, kde ho sleduje pod heslem Pontifex (latinsky papež) v různých jazykových mutacích více než 20 milionů lidí.
Oblíbený papež František
Oblíbený papež František | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy