Papež František opustil nemocnici. Ještě jsem naživu, řekl věřícím po hospitalizaci

ČTK ČTK
1. 4. 2023 11:34
Papež František v sobotu dopoledne opustil římskou nemocnici Gemelli, ve které se od středy léčil se zánětem průdušek. Před zdravotnickým zařízením se šestaosmdesátiletá hlava katolické církve krátce pozdravila s příznivci a novináři, kteří zde na ni čekali, uvedla agentura AFP.
Papež František se před římskou nemocnicí Gemelli, kde se léčil se zánětem průdušek, krátce pozdravil se svými příznivci a novináři.
Papež František se před římskou nemocnicí Gemelli, kde se léčil se zánětem průdušek, krátce pozdravil se svými příznivci a novináři. | Foto: Reuters

Na otázku, jak se cítí, odpověděl papež "ještě jsem naživu", píše AFP. Papež se krátce pomodlil s párem, který v noci na sobotu přišel o dítě, uvedla na Twitteru vatikánská reportérka Cindy Woodenová. Z nemocnice Františka odvezl malý bílý vůz značky Fiat a zamířil do Vatikánu.

Papeže do nemocnice převezli ve středu, protože si stěžoval na problémy s dýcháním. Ve čtvrtek Vatikán uvedl, že se zdravotní stav Františka zlepšil a že papež začal pracovat. V pátek navštívil pacienty na dětském onkologickém oddělení v nemocnici, kde byl sám hospitalizován.

Dětem přinesl růžence, čokoládová vejce, která italské děti tradičně dostávají k Velikonocům, a výtisky dětské knihy o Ježíšově narození. Během půlhodinové návštěvy stihl i pokřtít jednoho chlapce, napsala agentura Vatican News.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni již dříve uvedl, že se v neděli očekává papežova účast na Svatopetrském náměstí na mši ke Květné neděli, kterou začínají velikonoční obřady.

V uplynulých letech papež podstoupil operaci střeva a měl i problémy s kolenem. Kvůli tomu v poslední době používá invalidní vozík. František už dříve uvedl, že by na svatopetrský trůn rezignoval, pokud by mu zdravotní stav znemožňoval vykonávat mandát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy