Papež Benedikt XVI. přiletěl na Castrovu Kubu

Papež Benedikt XVI. přiletěl na Castrovu Kubu
Bohoslužbě předcházel podle agentur DPA a AP incident, při němž byl zatčen mladý disident.
Krátce před začátkem mše, které byl přítomen i komunistický prezident Raúl Castro se členy své vlády, se mladík podle svědků náhle rozběhl k tribuně, snažil se proniknout do sektoru vyhrazeného pro zahraniční novináře a vykřikoval protikomunistická hesla. "Pryč s komunismem, pryč s diktaturou, pryč s revolucí!" volal, než ho zadrželi a odvedli příslušníci bezpečnostních sil. Kubánská vláda se podle AP k incidentu nevyjádřila, totožnost zatčeného není známa.
"Drobný incident" potvrdil vatikánský mluvčí Federico Lombardi. Protest a zatčení trvaly tak dvě minuty, řekl po mši novinářům. Každý má právo vyjádřit svůj názor, zdůraznil Lombardi.
Věřící prý mají ale také právo prožít papežovu přítomnost bez komplikací.
Foto: Reuters

Santiago de Cuba - Papež Benedikt XVI. je na Kubě, kam přiletěl z Mexika. Při mši na náměstí v Santiagu de Cuba vyzval Kubánce, aby budovali "otevřenou a obnovenou společnost". Bohoslužbě předcházel podle agentur DPA a AP incident, při němž byl zatčen mladý disident. A zjevně nebyl jediným, kdo skončil za mřížemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy