Paniku a evakuaci stanice londýnského metra vyvolala hádka dvou mužů, v tlačenici se zranilo 16 lidí

ČTK ČTK
25. 11. 2017 11:27
Páteční zásah britské policie a evakuaci lidí z londýnského metra vyvolala hlasitá hádka dvou mužů. Policie nyní po obou mužích pátrá.
Panika v londýnských ulicích.
Panika v londýnských ulicích. | Foto: Simon Dawson

Londýn - Hlasitá hádka dvou mužů zřejmě vyvolala v pátek paniku a následnou evakuaci rušné stanice londýnského metra Oxford Circus a sousední stanice Bond Street. Policie nyní po obou mužích pátrá, informovala agentura AP. Podle pátečních informací svědci zaslechli ve stanici střelbu, policisté ale žádné stopy po výstřelech nenašli.

Britská policie v sobotu zveřejnila fotografie dvou mužů na nástupišti ve stanici Oxford Circus a vyzvala veřejnost, aby je pomohla identifikovat. Domnívá se, že právě jejich spor vyvolal paniku, která v pátek večer vedla k dočasné evakuaci dvou stanic podzemky.

"Nikdo vlastně nic neviděl, ale všichni utíkali, odhazovali tašky, plakali, křičeli," řekl agentuře DPA jeden ze svědků, který se schoval v blízké restauraci.

Zpočátku policie na incident reagovala tak, jakoby se jednalo o teroristický útok. Na sociálních sítích se objevila řada falešných zpráv. Střílet se podle nich mělo nejen ve stanici Oxford Circus, ale i na řadě dalších míst.

Při incidentu, který se odehrál v době začínajících předvánočních nákupů, utrpělo šestnáct lidí lehká zranění, většinou při tlačenici v davu prchajících.

Británie se letos stala terčem již pěti teroristických útoků, které si vyžádaly celkem 36 obětí. Nejtragičtějším byl sebevražedný atentát v multifunkční hale v Manchesteru, při kterém zahynulo 22 návštěvníků koncertu zpěvačky Ariany Grandeové a samotný útočník.

Záběry paniky v londýnském metru

Panika v centru Londýna na Oxford Circus kvůli údajné střelbě | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy