reklama
 
 

Paměťové jednotky z černých skříněk airbusu Egyptair jsou vážně poškozeny

Aktualizováno 19. 6. 2016 18:22
Zdroje agentury Reuters z komise, která vyšetřuje květnový pád airbusu letícího z Paříže do Káhiry, oznámily, že paměťové jednotky z obou černých skříněk letadla jsou vážně poškozeny. Jejich oprava bude trvat dlouho, vyšetřovatelé nyní zvažují, zda opravu provedou v Egyptě, nebo skříňky odešlou do zahraničí.

Káhira - Paměťové jednotky z obou černých skříněk letadla společnosti Egyptair, které se zřítilo v květnu cestou z Paříže do Káhiry, jsou vážně poškozeny a jejich oprava potrvá dlouho. S odvoláním na zdroje z vyšetřovací komise o tom v neděli informovala agentura Reuters.

Vyšetřovatelé teď paměťové jednotky analyzují, aby zjistili, zda mohou být opraveny v Egyptě, anebo zda je bude nutné poslat do zahraničí, uvedly zdroje.

Tým egyptských vyšetřovatelů později oznámil, že části černých skříněk začal zkoumat v sobotu za přítomnosti expertů z Francie a Spojených států. Paměťové jednotky obou záznamníků byly z obou zařízení vyjmuty a osm hodin se sušily v armádním zařízení. Komise nyní provádí zkoušky elektrického systému obou jednotek, což je krok, který předchází případnému získávání údajů.

Letadlo Airbus A320 se zřítilo 19. května do Středozemního moře. Na palubě bylo 66 lidí, havárii nikdo nepřežil. O příčinách neštěstí se zatím jen spekuluje.

Skříňku, která zaznamenávala hovory posádky v kokpitu, našly pátrací týmy ve čtvrtek ve Středozemním moři. V pátek byla vyzvednuta druhá černá skříňka, která zaznamenává technické parametry letu. Tým egyptských vyšetřovatelů ten den sdělil, že stejně jako ta první byla i druhá skříňka poškozena. Nejdůležitější část se záznamem je ale prý v pořádku.

Nález obou černých skříněk tento týden zvýšil pravděpodobnost, že se příčinu tragédie podaří objasnit. Egyptské ministerstvo pro civilní letectví se kloní k názoru, že šlo o teroristický čin. Automatické senzory krátce předtím, než letoun zmizel z radaru, odeslaly informace o kouři na toaletě a v prostoru avioniky pod kokpitem.

autor: ČTK | 19. 6. 2016 17:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama