reklama
 
 

Pamětní mince ze summitu, který nebyl. Zrušená schůzka Trumpa s Kimem zahltila obchod a srazila cenu

25. 5. 2018 14:28
Internetová stránka dárkového obchodu Bílého domu je zahlcena. Kupující chtějí své peníze zpět.

Washington - Spojené státy jsou známé tím, že je zde možné prodat cokoliv. Kupců bude vždy dost.

Platí to i pro pamětní minci vyrobenou u příležitosti summitu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho severokorejským protějškem Kim Čong -unem, který se paradoxně vůbec neuskuteční.

Schůzku naplánovanou na 12. června v Singapuru Trump sice odřekl, možnost zakoupit si minci ale přetrvává.

Internetová stránka dárkového obchodu Bílého domu pouze zveřejnila oznámení, že upomínkový předmět v pouzdře vyloženém černým sametem, který vyobrazuje hlavy obou státníků a vlajky USA i KLDR, je nyní možné koupit se slevou.

Její provozovatel minci nyní nabízí pod sloganem: "Nabídka dne."

Vzhledem k tomu, že schůzka byla odvolána, začali někteří z kupců naopak požadovat vrácení peněz. Cena mince proto šla dolů. Z původních 24,95 dolaru (přes 500 korun) na 19,95 USD (zhruba 430 korun).

Internetová stránka dárkového obchodu Bílého domu tak byla ve čtvrtek zcela zahlcena. Nejenom kvůli těm, kdo chtěli zpět své peníze. Řada dalších naopak o minci nově projevila zájem. Díky omezenému počtu vyrobených kusů totiž může její cena v budoucnosti raketově vzrůst.

Tak jako tomu bylo v případě speciálního dolaru s datem 1804, vyraženého ve 30. letech 19. století, který sloužil jako dárek diplomatům a dnes se prodává za čtyři miliony USD.

Nabídka internetového obchodu totiž říká, že mince bude prodávána dál, bez ohledu na to, zda ke schůzce nakonec dojde či ne. Aby zájemce ještě povzbudil, nabízí prodávající dopravu zdarma, pokud objednávka přesáhne 150 dolarů. To ovšem znamená pořídit si hned osm mincí najednou.

Na sociálních sítích ovšem tento krok Bílého domu posloužil k řadě vtipných příspěvků. Někdejší mluvčí Pentagonu Adam Blickstein tak kupříkladu uveřejnil příspěvek na Twitteru, na němž je mince rozpadlá na dvě poloviny s poznámkou, že Trump vedle dopisu, kterým Kimovi oznamuje zrušení schůzky, poslal také jednu z obou půlek.

autor: Zahraničí | 25. 5. 2018 14:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama