Lovit pokémony na místě připomínajícím miliony obětí? Nevhodné, stěžuje si památník holocaustu v USA

ČTK ČTK
13. 7. 2016 7:52
Hra Pokémon Go pobláznila svět. Její příznivci loví virtuální postavičky. S tím však nesouhlasí americký památník holocaustu, který hru ve svých prostorách chce zakázat. Nyní se památník pokouší zařídit, aby byla budova ze hry odstraněna. Podobnou výzvu jako památník holocaustu zveřejnil už i Arlingtonský národní hřbitov.
Hra Pokémon Go pobláznila svět.
Hra Pokémon Go pobláznila svět. | Foto: Otakar Schön

Washington - Americký památník holocaustu vyzval příznivce hry pro chytré telefony Pokémon Go, aby přestali nový druh zábavy provozovat v jeho budovách. Lovit virtuální postavičky na místě, které připomíná miliony obětí vyvražďování za druhé světové války, označila instituce za "krajně nevhodné".

Hra Pokémon Go, která si v posledních dnech získává stále větší oblíbenost, spočívá v hledání virtuálních postaviček pokémonů na reálných místech pomocí mobilní aplikace. Některá z kreslených stvoření bylo přitom možné nalézt právě i v budově washingtonského památníku, což přimělo jeho vedení k vydání neobvyklé výzvy.

"Pokoušíme se zajistit, aby budova muzea byla ze hry odstraněna," uvedl mluvčí Andy Hollinger. Zatímco používání mobilních telefonů je v památníku povoleno, jejich užití ke hraní Pokémon Go je podle něj "daleko za hranicemi naší mise sloužící vzdělávání a připomínání (obětí holocaustu)".

Podobnou výzvu jako památník holocaustu zveřejnil už i Arlingtonský národní hřbitov.

Pokémoni jsou třetí nejprodávanější herní série, ta značka má obrovskou sílu. Lidi baví taky faktor chytání a sběratelský prvek, říká Trojanová. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy