Palestinští vrazi izraelských mladíků byli dopadeni a zabiti

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
23. 9. 2014 9:49
Přišli o život při přestřelce na Západním břehu Jordánu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jeruzalém - Při přestřelce na palestinském Západním břehu Jordánubyli v úterý ráno zabiti dva Palestinci podezřelí z únosu a vraždy tří izraelských mladíků v polovině června.

Informoval o tom izraelský armádní rozhlas.

Po únosu a vraždě tří studentů a následném zabití palestinského mladíka v Jeruzalémě v létě začal zatím poslední izraelsko-palestinský konflikt.

Podle izraelské tajné služby byli za únos studentů zodpovědní Palestinci Marván Kavásma a Ámir abú Áiša z hnutí Hamás.

Oba muži byli spatřeni v domě v Hebronu. Izraelská armáda proto spolu s agenty izraelské kontrarozvědky na budovu zaútočila, píše s odvoláním na prohlášení kontrarozvědky agentura AFP.

Při zatím posledním izraelsko-palestinském konfliktu v Pásmu Gazy zahynulo přes 2000 Palestinců a na izraelské straně přišlo o život 73 lidí. Boje skončily 26. srpna a nyní platí mezi oběma stranami příměří.

Úřady po podezřelých pátraly od chvíle, kdy trojice izraelských chlapců 12. června zmizela. Jejich těla byla objevena o tři týdny později.

Údajný iniciátor celé akce již byl zatčen. Oba hlavní podezřelí ale dosud unikali.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 25 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy