Palestinec pobodal spící třináctiletou izraelskou dívku. Jeho zastřelili, ona zemřela

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2016 21:40
Palestinský útočník z vesnice Bání Naím dnes vnikl do domu židovských osadníků v nedaleké osadě Kirjat Arba na okupovaném palestinském Západním břehu Jordánu a ubodal spící 13letou dívku. Stráž osady ho vzápětí zastřelila. Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že mrtvá měla americké občanství. Izraelská armáda po útoku uzavřela vesnici Bání Naím a premiér Netanjahu oznámil, že dům rodiny bude zbořen a Izrael útočníkovým příbuzným odebere pracovní povolení v Izraeli. O několik hodin později se opět nožem ozbrojený Palestinec vrhl v Netanji na muže a ženu a oba je zranil. Podle zdravotníků jsou jejich zranění středně těžká a lehká. Útočníka po činu zastřelil ozbrojený kolemjdoucí.
Izraelští vojáci, ilustrační foto.
Izraelští vojáci, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy