Palestinci si jako první mohou najít manželku online

Petr Jemelka Petr Jemelka
3. 10. 2013 11:38
Dostali svolení imámů, vykladačů islámu.
Foto: Reuters

Ramalláh - Nejvyšší rada palestinských duchovních povolila věřícím internetové seznamování.

Tím, že vykladači víry v úterý konstatovali, že je elektronické sjednávání schůzek "v souladu s morálkou islámu i právem šaría," učinili precedentní rozhodnutí, které v muslimském světě nemá obdoby.

Hledání partnerů na internetu je podle palestinských imámů v současnosti nevyhnutelné. Má to ale háček.

Online seznamování musí být závazné, tedy pouze za účelem hledání manželka nebo manželky. Milenecké randění palestinské náboženské autority nadále zapovídají.

"Konverzace (na online seznamce) by měla být vyhrazena pouze svému účelu. Neměla by sklouzávat k věcem, jež by rozdmýchávaly touhy a pudy," konstatovali podle listu The Jerusalem Post dále palestinští duchovní.

Ženy mají krom toho nadále zakázáno sdílení svých fotografií či jakýchkoliv podrobností o sobě. V platnosti zůstává i zákaz schůzky muže a ženy v nepřítomnosti příbuzných.

Pobízet nezadané nebylo třeba. Dva dny po výnosu už se na serveru LavaPlace.com objevily první profily palestinských dam. Obsahují však pouze věk a místo bydliště.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Pellegrini se postavil Ficovi. Vyzval ho, aby odešel z čela Směru

Místopředseda slovenské strany Směr-SD Peter Pellegrini vyzval jejího předsedu Roberta Fica, aby opustil svoji funkci. "Pan předseda má dnes poslední možnost, aby se vyhnul osudu Vladimíra Mečiara a Mikuláše Dzurindy. Pokud chce pan předseda Fico pomoci Směru a sociální demokracii na Slovensku, nastal čas odejít z čela strany," uvedl podle slovenských médií Pellegrini.

Fico zastával deset let i post slovenského premiéra. Funkci složil v roce 2018 při politické krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fica po jeho demisi vystřídal v čele vlády Pellegrini, který už v minulých dnech projevil zájem také o převzetí vedení Směru-SD.

Zdroj: Zahraničí
před 16 minutami

Z první ligy mají sestoupit tři týmy přímo, další by hrál baráž

Z devatenáctičlenné první hokejové ligy mají v nadcházející sezoně sestoupit tři celky přímo a jeden další by měl obhajovat účast v baráži s vítězem druhé ligy. Návrh podoby soutěže dnes schválil aktiv klubů Chance ligy a bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který se koná 4. června. V tiskové zprávě o tom informoval hokejový svaz.

Další zprávy