Pákistánec byl v USA uznán vinným z plánování útoků

ČTK ČTK
5. 3. 2015 0:05
Mladík z Pákistánu byl uznán vinným po téměř šesti letech od chvíle, kdy byl poprvé zadržen v rámci britské protiteroristické operace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Osmadvacetiletý Pákistánec Ábid Násir byl ve čtvrtek ve Spojených státech shledán vinným ze spolčení s teroristickou sítí Al-Káida s cílem zaútočit na cíle v Evropě a USA. Odsouzený muž na vynesený verdikt nijak nereagoval, uvedla agentura Reuters. Výše trestu zatím nebyla určena, hrozí mu doživotní vězení.

Američtí žalobci uvedli, že Násir vedl jednu z buněk Al-Káidy, která v roce 2009 plánovala bombový útok na nákupní středisko v anglickém Manchesteru. Rovněž měl v plánu i další dva útoky - na metro v New Yorku a na noviny sídlící v Kodani.

Pákistánec byl uznán vinným po téměř šesti letech od chvíle, kdy byl poprvé zadržen v rámci britské protiteroristické operace.

Zatímco Britové proti němu žádná obvinění nevznesli, v USA byl obžalován a v roce 2013 ho tam Londýn vydal. Násir se u soudu obhajoval sám a vždy tvrdil, že je nevinný.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy