reklama
 
 

Pákistánci dopadli strůjce útoku na malou aktivistku

24. 10. 2012 22:47
Policie zatkla devět lidí, hlavní podezřelý je ale stále na útěku

Islámábád - Pákistáncům se podařilo vypátrat teroristy, kteří zosnovali útok na 14letou aktivistku Malalaj Júsufzaiovou.

Podle policie za atentátem na dívku, jež proslula kritikou Tálibánu a bojem za ženská práva, stojí 23letý student chemie Attá Uláh z distriktu Svát na severozápadě Pákistánu.

Ten sice spravedlnosti zatím uniká, policistům se ale v souvislosti s útokem podařilo zadržet šest mužů a Uláhovu snoubenku, matku a dva bratry, napsala na svém serveru CNN.

Zda se mladík na střelbě, při níž Malalaj utrpěla těžké zranění hlavy a krku, přímo podílel, zatím není jasné. Je možné, že ho jen naplánoval.

Útok se odehrál 10. října v údolí Svát, když se školačka spolu s dalšími dívkami vracela autobusem ze školy v nejvýznamnějším městě oblasti Mingoře.

Tálibán už dříve dívčinu kampaň za právo na vzdělání označil za "obscénní". "Je to nová kapitola obscénnosti a my musíme tuto kapitolu uzavřít," uvedl mluvčí Tálibánu Ahsanulláh Ahsan.

K útoku se Tálibán bez váhání přiznal. Ozbrojenci se po Malalaj výslovně ptali a následně ji zasáhli do hlavy a do krku.

Poté, co se ji lékařům podařilo stabilizovat, byla převezena k dalšímu léčení do Velké Británie, kde by měla zůstat až do úplného zotavení.

autor: Petr Jemelka | 24. 10. 2012 22:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama