Pákistán oběsil vraha bývalého guvernéra. Poprava vyvolala protesty, školy zrušily výuku

ČTK ČTK
29. 2. 2016 8:19
Pákistán popravil odsouzeného vraha bývalého guvernéra Salmána Tasíra. Mumtáz Kadrí, který byl zaměstnaný jako guvernérův osobní strážce, ho zastřelil v roce 2011, protože se guvernér podle jeho názoru rouhal. Poprava oběšením vyvolala protesty v několika městech, které rozdmýchali náboženští a političtí představitelé, stejně jako ozbrojené skupiny, které se veřejně postavily na stranu vraha, informovala agentura AP. V Islámábádu a sousedním Rávalpindí ruší vyučování většina škol v obavě z násilností. Tasír volal po změně přísných pákistánských zákonů proti rouhačství, které jsou často zneužívány jak proti muslimům, tak proti příslušníkům náboženských menšin.
Poprava oběšením vyvolala protesty v několika pákistánských městech. (Ilustrační foto)
Poprava oběšením vyvolala protesty v několika pákistánských městech. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 6 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy