Oživil hvězdu Kate Moss, sám nyní spáchal sebevraždu

Zahraničí Zahraničí
11. 2. 2010 17:20
Podle britského listu Daily Mail se návrhář Alexander McQueen oběsil

Londýn - Světoznámý britský návrhář Alexander McQueen spáchal sebevraždu. Vzal si život jen pár dní poté, co zemřela jeho matka Joyce. McQueen byl nalezen ve svém luxusním bytě v centru Londýna.

Podle britského listu Daily Mail se oběsil. "Je to tragická ztráta. V tuto chvíli však vzhledem k McQueenově rodině nemohu podat žádné podrobnější informace," řekl zdroj z McQueenovy kanceláře.

Návrhář si vzal život jen krátce před začátkem Londýnského týdne módy (London Fashion Week) a pár týdnů před tím, než měl seznámit veřejnost se svou novou kolekcí na Pařížském týdnu módy (Paris Fashion Week).

McQueen, který se veřejně přiznal k homosexualitě, sám sebe nazýval "růžovou ovcí rodiny". Podle médií byl takzvaným "enfant terrible" světa módy ,hned jak ho objevila Isabella Blowová, někdejší módní ředitelka časopisu Tatler, která si vzala život před třemi lety.

V Paříži na maratonu módy nesměl chybět ani britský návrhář ze stáje Gucci Alexander McQueen
V Paříži na maratonu módy nesměl chybět ani britský návrhář ze stáje Gucci Alexander McQueen | Foto: Aktuálně.cz

McQueenův talent ocenila nejedna hvězda. Oblékal například topmodelky Naomi Campbell, Kate Moss nebo herečku Sarah Jessica Parker.

Ostatně Kate Moss mu vděčí za svůj comeback. Byl totiž mezi prvními, kdo opět vsadil na její tvář po modelčině kokainovém skandálu.

V rámci své kolekce pro jaro 2010 neohromil jen samotnými modely, ale také celkovým pojetím módní přehlídky, na níž zazněl nový singl zpěvačky Lady Gaga nazvaný Bad Romance. Lady Gaga si pak některé modely vypůjčila od McQueena i do klipu k této písni.

 

Právě se děje

před 40 minutami

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy