Ozbrojený gang přepadl vesnici v Nigérii. Jeho nájezd si vyžádal 34 mrtvých

ČTK ČTK
16. 6. 2019 22:36
Nejméně 34 mrtvých si vyžádal nájezd ozbrojeného gangu na motocyklech na vesnice na severozápadě Nigérie. Oznámila to místní policie. Podle agentury Reuters je tento útok součástí vlny násilí, které vláda přičítá banditům. K útoku gangu na vesničany ve státu Zamfara došlo o páteční noci. Bandité stříleli po rolnících pracujících na poli a pronásledovali ty, kteří se pokoušeli uniknout. "Slyšeli jsme střelbu a viděli lidi utíkat do bezpečí, zatímco je pronásledovali muži na motocyklech," uvedl jeden ze svědků. Policie na místo podle svědků přijela až o několik hodin později. Podle policejního komuniké strážci zákona bandity pronásledují.
Nigérijští policisté, ilustrační foto.
Nigérijští policisté, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy