Neznámí ozbrojenci v německém Duisburgu přepadli banku a uprchli s "větším množstvím" peněz

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 3. 2017 22:05
Neznámí ozbrojenci ve čtvrtek ráno přepadli spořitelnu v Duisburgu na západě Německa a několik hodin v ní drželi dva rukojmí. Během přepadení nebyl nikdo zraněn, pachatelé ale uprchli s větším obnosem peněz, informovala agentura DPA. Policie po poledni nedaleko místa činu zadržela dva podezřelé, po výslechu je ale opět propustila. Dva neznámí ozbrojenci do spořitelny vnikli asi v 08:40 SEČ, tedy dvacet minut před začátkem otevírací doby. Na místě zajali dva zaměstnance - muže a ženu. Žena pak kolem 11:00 SEČ objekt opustila. Když se dovnitř zhruba po třech hodinách od vyhlášení poplachu dostali policisté, už v ní pachatele nenašli. Pracovníka banky nalezli svázaného v trezoru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy