Neznámí ozbrojenci v německém Duisburgu přepadli banku a uprchli s "větším množstvím" peněz

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 3. 2017 22:05
Neznámí ozbrojenci ve čtvrtek ráno přepadli spořitelnu v Duisburgu na západě Německa a několik hodin v ní drželi dva rukojmí. Během přepadení nebyl nikdo zraněn, pachatelé ale uprchli s větším obnosem peněz, informovala agentura DPA. Policie po poledni nedaleko místa činu zadržela dva podezřelé, po výslechu je ale opět propustila. Dva neznámí ozbrojenci do spořitelny vnikli asi v 08:40 SEČ, tedy dvacet minut před začátkem otevírací doby. Na místě zajali dva zaměstnance - muže a ženu. Žena pak kolem 11:00 SEČ objekt opustila. Když se dovnitř zhruba po třech hodinách od vyhlášení poplachu dostali policisté, už v ní pachatele nenašli. Pracovníka banky nalezli svázaného v trezoru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 33 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

Další zprávy