Ozbrojenci zaútočili na školu v Nigérii. Pohřešují se stovky dětí

ČTK ČTK
12. 12. 2020 20:23
Po útoku ozbrojených mužů na internátní státní střední školu na severozápadě Nigérie se pohřešují stovky studentů. Útočníci se samopaly v pátek pozdě večer místního času přepadli školu ve městě Kankara ve státě Katsina. Zhruba polovina z 800 žáků se pohřešuje, informují agentury. Po pohřešovaných studentech pátrá policie, armáda i letectvo.
Střední škola ve městě Kankara po přepadení osiřela.
Střední škola ve městě Kankara po přepadení osiřela. | Foto: Reuters

Útočníci podle BBC přijeli na místo chlapecké internátní školy na motocyklech a začali střílet do vzduchu, což podle svědků způsobilo, že lidé začali utíkat. Útok trval déle než hodinu.

Pracovníkům bezpečnostních složek ve škole se podařilo některé útočníky odrazit ještě před příchodem policejních posil a části studentů se podařilo dostat do bezpečí. Někteří svědci však uvádějí, že viděli, jak útočníci některé studenty unášeli.

Ve spěchu opuštěná třída.
Ve spěchu opuštěná třída. | Foto: Reuters

Agentura DPA uvedla, že podle počátečního vyšetřování zřejmě útočníci byli zločinci, kteří unášejí lidi, aby pak mohli žádat o výkupné. Podobné útoky v minulosti podnikla islámská teroristická skupina Boko Haram.

Katsina je domovským státem nigerijského prezidenta Muhammadua Buhariho. Ten je zde nyní na týdenní soukromé návštěvě.

Video: V Africe se stal králem: Nikdy jsem tam nechtěl žít, ale potřeboval jsem najít kořeny

Otec měl dvě ženy a čtyři děti, byl to šok. Po jeho smrti jsem se musel jako nejstarší syn vrátit do Nigérie a postarat se o jeho rodinu, říká Ubam | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy