Islamisté zaútočili na hotel v somálském Mogadišu. Nejméně 15 lidí zemřelo

Aktualizováno 25. 6. 2016 20:34
K útoku se přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb. Předtím, než ozbrojenci vtrhli do budovy, se před ní odpálil sebevražedný atentátník. Atentátníci pak uvnitř hotelu drželi několik hodin dosud neupřesněný počet rukojmích. Na zasahující členy bezpečnostních sil házeli ozbrojenci granáty a stříleli na ně z automatických zbraní.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Youtube

Mogadišo - Při sobotním útoku ozbrojenců na hotel v centru somálské metropole Mogadišo zahynulo nejméně 15 lidí, sdělil agentuře Reuters představitel místní policie. Mezi oběťmi jsou podle něj členové ostrahy, civilisté i členové bezpečnostních složek. K útoku se přihlásili islámští radikálové ze skupiny Šabáb.

Předtím, než ozbrojenci vtrhli do budovy, se před ní odpálil sebevražedný atentátník. Výbuch byl silný a podle dřívějších informací při něm zahynulo nejméně sedm lidí. Atentátníci pak uvnitř hotelu drželi několik hodin dosud neupřesněný počet rukojmích. Na zasahující členy bezpečnostních sil házeli ozbrojenci granáty a stříleli na ně z automatických zbraní.

K útoku se prostřednictvím svého mluvčího přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb.

Muslimové v Somálsku a v celém světě nyní dodržují postní měsíc ramadán. Radikálové z Šábabu ale v posledních letech často během ramadánu stupňovali své útoky, a to především v místech, kde se shromažďovali lidé.

Na začátku června zabily milice Šabábu v Somálsku 43 vojáků na vojenské základně Africké unie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy