Islamisté zaútočili na hotel v somálském Mogadišu. Nejméně 15 lidí zemřelo

Aktualizováno 25. 6. 2016 20:34
K útoku se přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb. Předtím, než ozbrojenci vtrhli do budovy, se před ní odpálil sebevražedný atentátník. Atentátníci pak uvnitř hotelu drželi několik hodin dosud neupřesněný počet rukojmích. Na zasahující členy bezpečnostních sil házeli ozbrojenci granáty a stříleli na ně z automatických zbraní.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Youtube

Mogadišo - Při sobotním útoku ozbrojenců na hotel v centru somálské metropole Mogadišo zahynulo nejméně 15 lidí, sdělil agentuře Reuters představitel místní policie. Mezi oběťmi jsou podle něj členové ostrahy, civilisté i členové bezpečnostních složek. K útoku se přihlásili islámští radikálové ze skupiny Šabáb.

Předtím, než ozbrojenci vtrhli do budovy, se před ní odpálil sebevražedný atentátník. Výbuch byl silný a podle dřívějších informací při něm zahynulo nejméně sedm lidí. Atentátníci pak uvnitř hotelu drželi několik hodin dosud neupřesněný počet rukojmích. Na zasahující členy bezpečnostních sil házeli ozbrojenci granáty a stříleli na ně z automatických zbraní.

K útoku se prostřednictvím svého mluvčího přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb.

Muslimové v Somálsku a v celém světě nyní dodržují postní měsíc ramadán. Radikálové z Šábabu ale v posledních letech často během ramadánu stupňovali své útoky, a to především v místech, kde se shromažďovali lidé.

Na začátku června zabily milice Šabábu v Somálsku 43 vojáků na vojenské základně Africké unie.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy