Ozbrojenci v Nigeru unesli amerického humanitárního pracovníka. Naložili ho do džípu a zmizeli

ČTK ČTK
15. 10. 2016 10:42
Ozbrojenci v Nigeru v noci na sobotu unesli Američana, který v africké zemi působil jako humanitární pracovník, uvedla agentura Reuters. "Nejdříve přijeli na motorkách a zabili strážné," řekl starosta města Abalak, kde se incident odehrál. "Poté přijel džíp, do kterého ho naložili a odvezli směrem k hranicím s Mali," dodal k únosu občana USA. Bezpečnostní situace v Nigeru je komplikovaná a armáda se potýká s terorismem ze sousedních zemí. Na jižních hranicích vojáci brání v nájezdech příslušníkům radikální organizace Boko Haram z Nigérie a na západě se snaží znemožnit přelití násilí ze sousedního Mali, kde i čtyři roky po francouzské intervenci proti islamistům zůstává situace nestabilní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy