Ozbrojenci v Nigeru unesli amerického humanitárního pracovníka. Naložili ho do džípu a zmizeli

ČTK ČTK
15. 10. 2016 10:42
Ozbrojenci v Nigeru v noci na sobotu unesli Američana, který v africké zemi působil jako humanitární pracovník, uvedla agentura Reuters. "Nejdříve přijeli na motorkách a zabili strážné," řekl starosta města Abalak, kde se incident odehrál. "Poté přijel džíp, do kterého ho naložili a odvezli směrem k hranicím s Mali," dodal k únosu občana USA. Bezpečnostní situace v Nigeru je komplikovaná a armáda se potýká s terorismem ze sousedních zemí. Na jižních hranicích vojáci brání v nájezdech příslušníkům radikální organizace Boko Haram z Nigérie a na západě se snaží znemožnit přelití násilí ze sousedního Mali, kde i čtyři roky po francouzské intervenci proti islamistům zůstává situace nestabilní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy