Ozbrojenci v Nigeru unesli amerického humanitárního pracovníka. Naložili ho do džípu a zmizeli

ČTK ČTK
15. 10. 2016 10:42
Ozbrojenci v Nigeru v noci na sobotu unesli Američana, který v africké zemi působil jako humanitární pracovník, uvedla agentura Reuters. "Nejdříve přijeli na motorkách a zabili strážné," řekl starosta města Abalak, kde se incident odehrál. "Poté přijel džíp, do kterého ho naložili a odvezli směrem k hranicím s Mali," dodal k únosu občana USA. Bezpečnostní situace v Nigeru je komplikovaná a armáda se potýká s terorismem ze sousedních zemí. Na jižních hranicích vojáci brání v nájezdech příslušníkům radikální organizace Boko Haram z Nigérie a na západě se snaží znemožnit přelití násilí ze sousedního Mali, kde i čtyři roky po francouzské intervenci proti islamistům zůstává situace nestabilní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 55 minutami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy