reklama
 
 

Ozbrojenci unesli v Kongu dva britské turisty a jejich řidiče, správkyni národního parku zabili

Aktualizováno 11. 5. 2018 20:10
Vozidlo s turisty bylo přepadeno severně od města Goma v oblasti známé výskytem horských goril.

Kinshasa - Dva britští turisté a jejich řidič byli v pátek uneseni v národním parku Virunga na východě Konga, když bylo jejich auto přepadeno a jeden pracovník parku zabit. S odvoláním na vedení národního parku o tom informovala agentura AFP. Konžské úřady a rodiny unesených turistů již kontaktovalo britské ministerstvo zahraničí.

Vozidlo s turisty bylo přepadeno severně od města Goma v oblasti známé výskytem horských goril. V posledních letech se tam objevila řada násilností a únosů. Úřady čerstvý incident příliš komentovat nechtěly, aby tím nezhoršily situaci unesených.

"Potvrzuji, že naše vozidlo se stalo terčem útoku. Tři osoby byly uneseny, mezi nimi dva turisté," sdělil ředitel parku Emmanuel de Mérode. Podle místních médií útok nepřežila správkyně parku, která měla na starosti bezpečnost skupiny. Mluvčí parku informoval, že bylo zahájeno vyšetřování.

Zpravodajský server BBC uvedl, že v oblasti národního parku Virunga mezi sebou o území a nerostné bohatství bojují ozbrojené skupiny. V dubnu tam bylo zabito pět správců parku společně s jejich řidičem.

"Po incidentu, který se týkal dvou britských státních příslušníků, jsme v těsném kontaktu s úřadu Demokratické republiky Kongo. Naši pracovníci zajišťují podporu jejich rodinám," uvedlo v reakci na únos britské ministerstvo zahraničí.

autor: ČTK | 11. 5. 2018 19:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama