Ozbrojenci zabili pět lidi na hranicích Nigérie a Kamerunu, jeden z mrtvých byl spolupracovníkem OSN

ČTK ČTK
1. 2. 2017 19:58
Spolupracovníka OSN a čtyři další osoby zabili na hranici mezi Nigérií a Kamerunem ozbrojenci, uvedla agentura AP. K útoku se nikdo nepřihlásil, v oblasti ale působí islamisté z teroristické organizace Boko Haram. Čin se stal v úterý odpoledne poblíž města Kontcha na severozápadě Kamerunu, oznámil vyslanec OSN pro západní Afriku Mohamed Ibn Chambas. OSN masakr ostře odsoudila. Uvedla také, že napadení patřili k technické monitorovací skupině, která na místě prováděla úkoly spojené s vymezením pozemních hranic. Ty byly v minulosti zdrojem napětí mezi oběma sousedními zeměmi. Národnost zabitého spolupracovníka OSN média nezveřejnila. Zbylé oběti tvoří tři Nigerijci a jeden Kamerunec.
Ilustrační foto: Nigérijští vojáci drží ukořistěnou vlajku Boko Haram.
Ilustrační foto: Nigérijští vojáci drží ukořistěnou vlajku Boko Haram. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy