Otec nevěsty v Jemenu zaútočil na svatebčany, zabil 12 lidí

ČTK ČTK
27. 9. 2016 21:50
Saná - Tragédií skončila svatba v Jemenu, během které psychicky narušený otec nevěsty hodil mezi svatebčany dva granáty. O život přišlo osm žen, čtyři děti a rovněž i útočník, oznámila agentura AFP s odvoláním na jemenské představitele a příbuzné obětí. K incidentu došlo v pondělí pozdě večer ve městě Jarím v západní provincii Ibb. Dalších 18 osob, včetně žen a dětí, utrpělo zranění. Podle jednoho z příbuzných byl otec nevěsty "psychicky narušený vysloužilý armádní důstojník". Zemí v posledních měsících zmítá krvavý konflikt mezi jemenskou vládou podporovanou arabskou koalicí v čele se Saúdskou Arábií a šíitskými povstalci, kteří ovládli metropoli Saná a některé další oblasti.
Ilustrační foto jemenských bojovníků.
Ilustrační foto jemenských bojovníků. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy