OSN obnovila humanitární pomoc Sýrii. K Damašku posílá první konvoj

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
22. 9. 2016 12:31
OSN posílá humanitární konvoj do obléhaných oblastí nedaleko Damašku. Informovala o tom agentura AFP. Pomoc dorazí poté, co byly veškeré humanitární aktivity na 48 hodin přerušeny kvůli pondělnímu útoku na kamiony poblíž Aleppa. "Dnes vyšleme meziagenturní konvoj, který překročí bojové linie u obklíčené oblasti kolem Damašku," sdělil mluvčí OSN Jens Laerke agentuře Reuters. "Přesná místa určení oznámíme ve chvíli, kdy se konvoj do těchto oblastí dostane," doplnil. Elizabeth Hoffová ze Světové zdravotnické organizace již ve středu uvedla, že agentura OSN plánuje vyslat zdravotnické zásoby do města Muadamíja ovládaného povstalci.
V pondělí se stal humanitární konvoj terčem leteckého útoku.
V pondělí se stal humanitární konvoj terčem leteckého útoku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy