Boko Haram páchá nepředstavitelná zvěrstva. Pomoc podle OSN potřebuje devět milionů lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2016 10:09
Podle šéfa OSN Stephena O'Briena se teroristická organizace Boko Haram v Africe dopouští "téměř nepředstavitelného" násilí a brutality. To přinutilo spousty lidí odejít ze svých domovů. Podle odhadů asi devět milionů lidí, především z Nigérie, Nigeru, Čadu a Kamerunu, potřebuje humanitární pomoc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Bojovníci teroristické organizace Boko Haram se v Africe dopouštějí "téměř nepředstavitelného" násilí a brutality a přinutili velké množství lidí opustit domovy. V New Yorku to ve středu prohlásil šéf humanitárních operací OSN Stephen O'Brien.

OSN podle O'Briena odhaduje, že na devět milionů lidí z Nigérie, Nigeru, Čadu a Kamerunu, kde islamisté operují, potřebuje humanitární pomoc. Mezi nimi je 2,8 milionu dětí, které z domova uprchly kvůli pokračujícím násilným útokům na města a vesnice.

Největší problémy působí Boko Haram Nigérii, přestože vláda této země se snaží krizi čelit. Sedm z devíti milionů potřebných připadá právě na Nigérii, řekl O'Brien.

Náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman při této příležitosti prohlásil, že navzdory snaze oslabit Boko Haram tato teroristická skupina dál ohrožuje regionální bezpečnost.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy