Boko Haram páchá nepředstavitelná zvěrstva. Pomoc podle OSN potřebuje devět milionů lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2016 10:09
Podle šéfa OSN Stephena O'Briena se teroristická organizace Boko Haram v Africe dopouští "téměř nepředstavitelného" násilí a brutality. To přinutilo spousty lidí odejít ze svých domovů. Podle odhadů asi devět milionů lidí, především z Nigérie, Nigeru, Čadu a Kamerunu, potřebuje humanitární pomoc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Bojovníci teroristické organizace Boko Haram se v Africe dopouštějí "téměř nepředstavitelného" násilí a brutality a přinutili velké množství lidí opustit domovy. V New Yorku to ve středu prohlásil šéf humanitárních operací OSN Stephen O'Brien.

OSN podle O'Briena odhaduje, že na devět milionů lidí z Nigérie, Nigeru, Čadu a Kamerunu, kde islamisté operují, potřebuje humanitární pomoc. Mezi nimi je 2,8 milionu dětí, které z domova uprchly kvůli pokračujícím násilným útokům na města a vesnice.

Největší problémy působí Boko Haram Nigérii, přestože vláda této země se snaží krizi čelit. Sedm z devíti milionů potřebných připadá právě na Nigérii, řekl O'Brien.

Náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman při této příležitosti prohlásil, že navzdory snaze oslabit Boko Haram tato teroristická skupina dál ohrožuje regionální bezpečnost.

 

Právě se děje

Další zprávy