"Ustřelil mi ruku!" Tvrdošíjný stařík na lupiče pálil z brokovnice, video je hitem

lis lis
5. 8. 2022 13:00
S nečekaně tvrdošíjným protivníkem se setkali lupiči při přepadení obchodu v Kalifornii. Osmdesátiletý majitel se odmítl vzdát bez boje a na ozbrojeného útočníka vystřelil z brokovnice. Otřesený a zraněný agresor z místa činu utekl ke svým kumpánům zpět do auta a musel na ošetření do nemocnice. Právě tam ho zároveň později dopadli policisté. Incident natočily bezpečnostní kamery.
Video: Aktuálně.cz, Facebook

Osmdesátiletý muž, který vlastní obchod v Kalifornii, stál zrovna za pokladnou, když do prodejny vešel ozbrojený muž. Ten křičel: "Ruce vzhůru!" Prodejce se ale nenechal zastrašit a na lupiče vytáhl brokovnici.

Vlastník obchodu si všimnul ozbrojeného muže chvíli předtím, než vešel do prodejny. "Viděl jsem, jak na mě míří zbraní. Udělal jsem, co jsem musel. Musel jsem chránit své zaměstnance, zákazníky i sebe," uvedl pro CNN osmdesátiletý muž.

Poté, co vystřelil z brokovnice, pachatel utekl. Na videu je vidět, jak lupič křičí, že byl postřelen do ruky. I díky tomu podezřelého policie vypátrala v nemocnici, kam si přišel nechat ránu ošetřit. Policie muže vezme do vazby, až ho propustí z nemocnice. Tři další spolupachatelé z auta byli zatčeni a obviněni z loupeže, nikdo z nich se k činu zatím nepřiznal.

Podle pracovnice obchodu Marnie Tapieové, která zveřejnila video incidentu, hned po střelbě prodělal osmdesátiletý vlastník prodejny infarkt a byl převezen do nemocnice. "Daří se mu mnohem lépe. Řeknu vám, že s tímhle mužem si není radno zahrávat. Jsem hrdá na to, že ho mohu nazývat svým šéfem, je to dobrý člověk," uvedla prodavačka.

Video vzbudilo velký ohlas na sociální síti Facebook, kde ho sdílely tisíce uživatelů. Následně si záběrů všimla lokální média a web CNN.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

před 41 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy