"Ustřelil mi ruku!" Tvrdošíjný stařík na lupiče pálil z brokovnice, video je hitem

lis lis
5. 8. 2022 13:00
S nečekaně tvrdošíjným protivníkem se setkali lupiči při přepadení obchodu v Kalifornii. Osmdesátiletý majitel se odmítl vzdát bez boje a na ozbrojeného útočníka vystřelil z brokovnice. Otřesený a zraněný agresor z místa činu utekl ke svým kumpánům zpět do auta a musel na ošetření do nemocnice. Právě tam ho zároveň později dopadli policisté. Incident natočily bezpečnostní kamery.
Video: Aktuálně.cz, Facebook

Osmdesátiletý muž, který vlastní obchod v Kalifornii, stál zrovna za pokladnou, když do prodejny vešel ozbrojený muž. Ten křičel: "Ruce vzhůru!" Prodejce se ale nenechal zastrašit a na lupiče vytáhl brokovnici.

Vlastník obchodu si všimnul ozbrojeného muže chvíli předtím, než vešel do prodejny. "Viděl jsem, jak na mě míří zbraní. Udělal jsem, co jsem musel. Musel jsem chránit své zaměstnance, zákazníky i sebe," uvedl pro CNN osmdesátiletý muž.

Poté, co vystřelil z brokovnice, pachatel utekl. Na videu je vidět, jak lupič křičí, že byl postřelen do ruky. I díky tomu podezřelého policie vypátrala v nemocnici, kam si přišel nechat ránu ošetřit. Policie muže vezme do vazby, až ho propustí z nemocnice. Tři další spolupachatelé z auta byli zatčeni a obviněni z loupeže, nikdo z nich se k činu zatím nepřiznal.

Podle pracovnice obchodu Marnie Tapieové, která zveřejnila video incidentu, hned po střelbě prodělal osmdesátiletý vlastník prodejny infarkt a byl převezen do nemocnice. "Daří se mu mnohem lépe. Řeknu vám, že s tímhle mužem si není radno zahrávat. Jsem hrdá na to, že ho mohu nazývat svým šéfem, je to dobrý člověk," uvedla prodavačka.

Video vzbudilo velký ohlas na sociální síti Facebook, kde ho sdílely tisíce uživatelů. Následně si záběrů všimla lokální média a web CNN.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Keňané volili prezidenta, poslance a senátory, komise může sčítat hlasy až týden

Keňané v úterý volili nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních správ. I když se volební místnosti oficiálně uzavřely již v 16:00 SELČ, hlasování bylo podle BBC prodlouženo v místech, která se otevřela později. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Na sečtení hlasů má volební komise maximálně sedm dní.

K letošním volbám se zaregistrovalo 22 milionů voličů. Keňská volební komise uvedla, že očekává volební účast kolem 60 procent. V posledních volbách v roce 2017 se k urnám dostavilo téměř 80 procent voličů.

O prezidentský post se ucházeli čtyři kandidáti. Vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhurua Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemá právo znovu kandidovat.

Keňské volby v minulosti provázely spory, obviňování z podvodů a také násilí. Jak píše agentura Reuters, Keňanům dělají největší starosti rychle rostoucí ceny potravin a hluboce zakořeněná korupce, takže mezi nimi panuje malá důvěra v to, že nová vláda něco změní.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Varnsdorfská textilka Velveta míří do insolvence, má dluhy přes 300 milionů

Tradiční výrobce oděvních textilií, společnost Velveta z Varnsdorfu na Děčínsku, nebyla schopna dostát svým závazkům vůči věřitelům, které přesahují 300 milionů korun. Byla proto nucena podat na sebe insolvenční návrh, informovaly dnes na webu Hospodářské noviny (HN).

Historie firmy sahá do roku 1777, kdy Josef Franz Anton Fröhlich zřídil ve Varnsdorfu tkalcovskou dílnu. Společnost se specializovala například na výrobu manšestru, dyftýnu nebo sametu. Sortiment doplňovaly oblekové tkaniny či tkaniny pro bytový dekorační textil a lůžkoviny.

"Ekonomická situace dlužníka se opět zhoršila s neočekávaným a razantním nárůstem cen elektřiny a plynu, který započal na konci roku 2021. Zvýšením cen energií se skokově zvýšily náklady na výrobu a na vlastní provoz obchodního závodu dlužníka," uvádí insolvenční návrh podaný ke Krajskému soudu Ústí nad Labem 8. srpna. Společnost s novými klienty vyjednala nové ceny, u dříve sjednaných zakázek se jí však nepodařilo zahrnout vyšší náklady, a proto nebyla schopna udržet svůj provoz v chodu.

Nadále však existují firmy Velveta Varnsdorf a Velveta Textilie, napsaly HN. První se podle obchodního rejstříku zabývá rozvodem tepla a elektřiny či barvením a chemickou úpravou textilií, druhá společnost se věnuje koupi zboží za účelem jeho dalšího prodeje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy