Osm záchranářů z organizace Bílé přilby zahynulo při náletu v Sýrii

ČTK ČTK
30. 4. 2017 6:53
Osm syrských civilních záchranářů známých jako Bílé přilby, kteří působí v opozicí kontrolovaných oblastech, zahynulo při náletu na jejich sídlo v provincii Hamá. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Zatím není jasné, kdo nálet provedl. Na oblasti, které má v držení syrská opozice, ale často útočí vojáci věrní syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi či ruská armáda, jež ho podporuje. Podle AP se jednalo o jeden z nejkrvavějších útoků na záchranáře. V provincii Hamá se v posledních týdnech armáda snaží odrazit ofenzivu povstalců v oblasti.
Ilustrační foto: Záchranář z Bílých přileb.
Ilustrační foto: Záchranář z Bílých přileb. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 23 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy