Osm nejbohatších lidí světa má víc majetku než 3,6 miliardy chudších obyvatel planety

Zahraničí Zahraničí
16. 1. 2017 10:43
Osm nejbohatších jednotlivců na světě vlastní dohromady tolik jmění, co chudší polovina všech obyvatel planety. Tedy 3,6 miliardy lidí. Uvádí to zpráva britské nevládní organizace Oxfam, která vyšla krátce před zahájením každoročního Světového ekonomického fóra. To se sejde v Davosu už v úterý. Rozdíl mezi bohatými a chudými je podle zprávy "mnohem větší, než se čekalo". Informace si vysloužila i kritické reakce. "Každý rok jsme uváděni v omyl statistikami o bohatství od Oxfamu. Data jsou v pořádku, pochází z Credit Suisse. Ale interpretace není,“ uvedl Ben Southwood z Adam Smith Institute, kterého citoval server BBC. Podle něj je důležité, že se jmění chudé části světa zvětšuje.
Děti pracující na skládce, Kambodža. Ilustrační foto.
Děti pracující na skládce, Kambodža. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy