Osm migrantů přežilo 1000 kilometrů v malé dutině nákladního auta. Naprosté šílenství, žasne policie

ČTK ČTK
5. 9. 2017 18:55
Osm migrantů přežilo jízdu dlouhou 1000 kilometrů natěsnáno v dutině menšího nákladního auta. Z úkrytu pod nákladním prostorem je vysvobodili policisté v bavorském Waidhausu, kteří vůz zastavili a prohledali. Řidič vozidla z Rumunska byl zatčen, stejně jako jeho komplic, který ho doprovázel v jiném autě. V prostoru širokém 1,20 metru, dlouhém 3,30 metru a vysokém 30 centimetrů se tísnilo sedm mužů a jedna žena. Migranti ve věku od 18 do 37 let pocházejí z Iráku a Turecka. V své mimořádně nepohodlné skrýši setrvali po celou dlouhou cestu. "Už jsme toho opravdu viděli hodně, ale lidé napěchovaní v takové díře, to je neuvěřitelné. To je skutečné šílenství," citovala DPA mluvčího policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy