Osm lidí zemřelo při sebevražedných útocích připisovaných Boko Haram

ČTK ČTK
24. 4. 2017 20:14
Osm lidí, včetně čtyř atentátníků, přišlo v pondělí o život při dvou sebevražedných teroristických útocích v okolí města Maiduguri na severovýchodě Nigérie. Další tři lidé byli zraněni. Násilí zřejmě spáchala islamistická teroristická skupina Boko Haram, informoval s odkazem na místní domobranu web News 24. První incident se odehrál ve vesnici Mammanti. Místní domobrana zastavila tři sebevražedné atentátnice, jež se snažily proniknout do vesnice krátce před začátkem ranní modlitby. Dvě ženy se vyhodily do povětří a třetí z nich zastřelil voják, jeden člen domobrany přišel o život. Druhý útok se odehrál ve vesnici Mainari, kde se útočník se přiblížil k vesnici, odpálil nálož a zabil tři lidi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy