Oslavy titulu v NBA v Torontu narušila střelba, na místě byl i premiér Trudeau

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 17. 6. 2019 23:16
Oslavy prvního titulu v basketbalové lize NBA v kanadském Torontu dočasně přerušila střelba. Nedaleko dvoumilionového davu byli zranění nejméně dva lidé, policie už potvrdila zadržení dvou podezřelých.
Foto: Reuters

Policie uvedla, že oba zranění jsou ve vážném stavu, ne ale v ohrožení života. Podezřelým zabavila několik zbraní. Více informací zatím s ohledem na vyšetřování neposkytla.

Krátce po střelbě zavládla v davu, který se oslav týmu Toronto Raptors účastnil, panika. Reportérka deníku Toronto Star zachytila lidi, kteří utíkali z mist, odkud se podle svědků střelba ozývala. 

Foto: Reuters

Na místě byl v tu chvíli i kanadský premiér Justin Trudeau a premiér provincie Ontario Doug Ford, oba zůstali na pódiu a organizátoři naslédně vyzvali přítomné ke klidu a vrátili se k původnímu programu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy