Oslavy titulu v NBA v Torontu narušila střelba, na místě byl i premiér Trudeau

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 17. 6. 2019 23:16
Oslavy prvního titulu v basketbalové lize NBA v kanadském Torontu dočasně přerušila střelba. Nedaleko dvoumilionového davu byli zranění nejméně dva lidé, policie už potvrdila zadržení dvou podezřelých.
Foto: Reuters

Policie uvedla, že oba zranění jsou ve vážném stavu, ne ale v ohrožení života. Podezřelým zabavila několik zbraní. Více informací zatím s ohledem na vyšetřování neposkytla.

Krátce po střelbě zavládla v davu, který se oslav týmu Toronto Raptors účastnil, panika. Reportérka deníku Toronto Star zachytila lidi, kteří utíkali z mist, odkud se podle svědků střelba ozývala. 

Foto: Reuters

Na místě byl v tu chvíli i kanadský premiér Justin Trudeau a premiér provincie Ontario Doug Ford, oba zůstali na pódiu a organizátoři naslédně vyzvali přítomné ke klidu a vrátili se k původnímu programu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy