Seagal "zazářil" na půdě zbídačené Venezuely. Je už jen stínem akční ikony 90. let

Red Zah ČTK Red Zah, ČTK
6. 5. 2021 15:08
Herec Steven Seagal, který považuje prezidenta Vladimira Putina za svého bratra, přijel na oficiální návštěvu Venezuely. Do zchudlé jihoamerické země dorazil jako zvláštní vyslanec ruského ministerstva zahraničí. Hrdina amerických akčních filmů 90. let předal v metropoli Caracasu autoritářskému prezidentovi Nicolási Madurovi samurajský meč.
Herec Steven Seagal, který považuje prezidenta Vladimíra Putina za svého bratra, přijel na oficiální návštěvu Venezuely. Jako vyslanec Ruska. | Video: Asociated Press

Hostitel před kamerami vyzkoušel se zbraní bojová postavení a naznačoval i pěstní souboj směrem na tělo ruského emisara, jehož současná postava už je opakem atletické figury, kterou předváděl například ve snímcích Přepadení v Pacifiku nebo Aljaška v plamenech.

Dnes devětašedesátiletý herec se od mládí věnoval bojovým uměním. Je držitelem 7. danu v aikidu, jemuž se učil v Japonsku od největších mistrů. "Měli jsme tu čest potěšit se i jeho hudebním nadáním, zahrál na kytaru. Dárek předáváme s láskou venezuelskému lidu. Děkujeme za tvou návštěvu," napsal na Twitteru k videu Maduro.

Seagal, jehož prarodiče byli ruští emigranti, získal před lety ruské občanství a v roce 2018 se stal také zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy. Herec také aktivně v roce 2014 podpořil ruskou okupaci ukrajinského Krymu.

Rusko dlouhodobě patří mezi spojence Venezuely, která prochází těžkou hospodářskou krizí, jak na ni dopadají sankce uvalené USA. Ty brání zemi, aby uskutečňovala obchodní a finanční transakce v zahraničí.

 

Právě se děje

před 18 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy