Seagal "zazářil" na půdě zbídačené Venezuely. Je už jen stínem akční ikony 90. let

Red Zah ČTK Red Zah, ČTK
6. 5. 2021 15:08
Herec Steven Seagal, který považuje prezidenta Vladimira Putina za svého bratra, přijel na oficiální návštěvu Venezuely. Do zchudlé jihoamerické země dorazil jako zvláštní vyslanec ruského ministerstva zahraničí. Hrdina amerických akčních filmů 90. let předal v metropoli Caracasu autoritářskému prezidentovi Nicolási Madurovi samurajský meč.
Herec Steven Seagal, který považuje prezidenta Vladimíra Putina za svého bratra, přijel na oficiální návštěvu Venezuely. Jako vyslanec Ruska. | Video: Asociated Press

Hostitel před kamerami vyzkoušel se zbraní bojová postavení a naznačoval i pěstní souboj směrem na tělo ruského emisara, jehož současná postava už je opakem atletické figury, kterou předváděl například ve snímcích Přepadení v Pacifiku nebo Aljaška v plamenech.

Dnes devětašedesátiletý herec se od mládí věnoval bojovým uměním. Je držitelem 7. danu v aikidu, jemuž se učil v Japonsku od největších mistrů. "Měli jsme tu čest potěšit se i jeho hudebním nadáním, zahrál na kytaru. Dárek předáváme s láskou venezuelskému lidu. Děkujeme za tvou návštěvu," napsal na Twitteru k videu Maduro.

Seagal, jehož prarodiče byli ruští emigranti, získal před lety ruské občanství a v roce 2018 se stal také zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy. Herec také aktivně v roce 2014 podpořil ruskou okupaci ukrajinského Krymu.

Rusko dlouhodobě patří mezi spojence Venezuely, která prochází těžkou hospodářskou krizí, jak na ni dopadají sankce uvalené USA. Ty brání zemi, aby uskutečňovala obchodní a finanční transakce v zahraničí.

 

Právě se děje

Další zprávy