On-line: Britská policie zadržela v souvislosti s útokem na metro mladého muže. Pátrá po dalších

Živě
Britská policie zadržela v sobotu v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru mladého může. V pátrání po dalších lidech napojených na teroristický útok však pokračuje. Vývoj jsme sledovali on-line.
V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily | Video: instagram/poppybell, Reuters, twitter/EdzJohnson, instagram/justinwolfe9, instagram/jadeseablue, instagram/samsaintjones
Živě
Aktualizovat reportáž
20:55

Britská policie je stále otevřená možnosti, že za páteční útok v londýnském metru je zodpovědná víc než jen jedna osoba. Podle médií to večer řekl představitel protiteroristického útvaru policie Neil Basu. "Pokračujeme v několika vyšetřovacích verzích, a to velkým tempem," prohlásil Basu. "Naší prioritou je identifikovat a lokalizovat jiné možné podezřelé osoby," dodal.

17:55

Zatím je příliš brzy na to říct, zda ti, kteří stojí za pátečním útokem v londýnském metru, jsou úřadům známi. Po schůzce vládního výboru pro krizové situace COBRA to prohlásila britská ministryně vnitra Amber Ruddová. Podle ní je třeba mimo jiné zjistit, jak zadržený mladík dokázal shromáždit materiál k výrobě bomby. Uvedla také, že stav ohrožení terorismem nadále zůstává na nejvyšším stupni.

16:44

Policie i nadále pátrá po dalších lidech zodpovědných za páteční výbuch v metru. V současné chvíli prohledává objekt v Sunbury na předměstí Londýna. 

14:12

Policisté hlídají vedle ulic také nádraží, letiště a stanice metra.

13:52

Londýn nyní hlídá více ozbrojených policistů.

Foto: Reuters
13:41

"Londýn se nikdy nenechá terorismem zastrašit. Vždy porazíme ty, kteří se nás budou snažit zranit a zničit náš způsob života," řekl starosta Londýna Sadiq Khan. I on apeloval na lidi, aby byli bdělí.

13:26

Instruktážní video ukazuje, jak mají obyvatelé jednat a kam mají volat, když si všimnou něčeho podezřelého.

13:11

Scotland Yard ve svém prohlášení oznámil, že 18letý mladík zadržený u Doveru je ve vazbě a bude převezen na londýnskou stanici. Zároveň apeloval na obyvatele, aby byli klidní, ale zároveň zůstali bdělí a jakékoliv podezřelé chování či objekt ve svém okolí nahlásili policii.

12:46

Metropolitní policie podle zpravodajského serveru stanice Sky News mluvila se 45 svědky pátečního útoku. S pátráním pomáhaly i desítky lidí, kteří detektivům poslali 77 snímků a videí souvisejících s inicidentem.

12:37

NHS také na Twitteru zveřejnila návod, jak se chovat v kritických situacích či jak pomoci ostatním. Doporučuje například dostatek spánku; opatrnost na cestě domů, protože ve stresu jsou lidé náchylnější způsobit dopravní nehodu; či pohovor s blízkými lidmi.  

12:26

Britská zdravotní služba NHS aktualizovala údaje o počtu zraněných v londýnském metru. Celkem bylo dosud v souvislosti s útokem ošetřeno v nemocnicích 30 lidí, devatenáct přivezla sanitka a jedenáct se jich dopravilo k ošetření samo.

12:14

BBC News popisuje podrobnosti k zadržení mladíka.

11:46

Britská policie zadržela poblíž Doveru v souvislosti s pátečním teroristickým útokem osmnáctiletého muže. Vyšetřování útoku v londýnském metru však dále pokračuje

10:56

Takto podle fotografa Reuters vypadala stanice londýnského metra Parsons Green v sobotu ráno po jejím otevření. 

Foto: Reuters
10:22

Zprávy o pátečním teroristickém útoku v londýnském metru.

Foto: ČTK
10:11

"Stovky policistů vyhodnocují množství informací z různých zdrojů. Procházejí záznamy z kamer a mluví se svědky," řekl podle agentury Reuters komisař protiteroristické jednotky londýnské policie Mark Rowley.

9:58

Britská policie hledá teroristy, kteří chtěli v pátek ochromit provoz londýnského metra ve stanici Parsons Green. Policie podle BBS News prohlásila, že pátrá po "podezřelých". Na umístění bomby, kterou se naštěstí nepodařilo odpálit, se tak podílelo více lidí.

9:46

"Veřejnost uvidí v dopravě i na ulicích více ozbrojených policistů, kteří budou zajišťovat vyšší bezpečnost a ochranu. Je to adekvátní krok v okamžiku, kdy probíhá vyšetřování útoku," prohlásila britská premiérka Theresa Mayová.

Foto: Reuters
7:42

Ozbrojené policejní hlídky budou rozmístěny také ve Skotsku. Skotská policie prohlásila, že v následujících dnech bude dohlížet nad každou důležitou událostí a zvýší bezpečnost na potřebných místech, uvedl zpravodajský server stanice Sky News .

7:31

Britská policie uvedla, že požádala o pomoc při zajišťování bezpečnosti armádu a po celé zemi rozmístí asi 1 000 vojáků.

7:24

Newyorská policie NYPD je v kontaktu s londýnskými bezpečnostními představiteli a posílila svou přítomnost ve veřejné dopravě. Mezi posilami jsou i těžkooděnci či policejní psi. Podobná opatření přijala také policie v Los Angeles na opačném konci Spojených států.

7:19

"Jménem všech Newyorčanů co nejdůrazněji odsuzuji evidentní teroristický útok v Londýně," prohlásil newyorský guvernér Cuomo.

7:15

Newyorský guvernér Andrew Cuomo v prohlášení uvedl, že nařídil úřadům, aby zpřísnily bezpečnostní opatření na letištích, na mostech, v tunelech a na dalších citlivých místech.

7:10

Metropolitní dopravní podnik (MTA), který provozuje veřejnou dopravu ve velké části New Yorku, informoval, že rozšíří kontrolu zavazadel a posílí policejní hlídky na některých trasách.

7:03

Americké úřady v reakci na páteční teroristický útok v Londýně zesilují ostrahu frekventovaných dopravních míst. Bezpečnostní opatření zesilují například v newyorské podzemní dráze, na příměstských železničních linkách či na letištích, uvedla agentura Reuters.

6:55

Stanice londýnského metra Parsons Green, kde došlo v pátek k teroristickému útoku, byla znovu otevřena. Krátce. Zhruba dvě hodiny po půlnoci o tom informovali pracovníci postižené stanice District Line.

6:45

Je sobota 16. září a pokračujeme ve sledování událostí kolem včerejšího teroristického útoku v londýnském metru.

00:05

Vážení čtenáři, on-line přenos Aktuálně.cz z teroristického útoku v londýnském metru končí. 

0:00

Souhrn nejdůležitějších událostí k výbuchu v londýnském metru: 

Asi v 8:15 londýnského času (9:15 SELČ) vybuchl bílý kbelík v soupravě londýnského metra.

K incidentu došlo ve stanici Parsons Green.

Bomba se útočníkovi zřejmě nepodařila správně odpálit. Zřejmě selhalo časovací zařízení, které bylo součástí výbušniny.

Policie explozi označila za teroristický čin.

Zranění utrpělo 29 lidí.

Podle informací serveru Sky News britská policie identifikovala pachatele.

Stupeň teroristického ohrožení ve Velké Británii byl zvýšen na nejvyšší možný.

K útoku se přihlásil Islámský stát. 

23:14

Starosta Londýna Sadiq Khan vyzval občany, aby byli ostražití, a pokud ví o něčem, co by mohlo pomoci vyšetřování, aby zavolali na protiteroristickou horkou linku. Oznámil také, že po zvýšení stupně ohrožení terorismem na nejvyšší stupeň přibudou už v noci a o víkendu další policisté do ulic. Některá místa budou střežit vojáci. Posílen bude také personál ve veřejné dopravě.

22:36

Místní oddělení policie děkuje veřejnosti. 

22:15

"Jedná se o velmi složité vyšetřování, které rychle pokračuje," řekl novinářům Mark Rowley. "Pronásledujeme podezřelé osoby," dodal.

22:05

Podle důstojníka Marka Rowleyho učinila policie "excelentní progres" ve vyšetřování útoku. Pomáhá i veřejnost, policii zaslala 77 fotografií a videí. 

21:44

Server BBC upozorňuje, že naposledy byl nejvyšší stupeň teroristického ohrožení v Británii vyhlášen v květnu po útoku v Manchesteru. K jeho snížení došlo po čtyřech dnech.

21:35

Premiérka upozornila občany, že ozbrojení policisté budou na veřejných místech ve větším množství. Některé pravomoci policie převezme armáda. 

21:31

Premiérka Theresa Mayová oznámila, že Velká Británie zvýšila stupeň teroristického ohrožení na "kritický" - tedy nejvyšší možný. Značí, že útok se očekává v bezprostřední době.

21:19

Podle informací BBC by měla během několika minut vystoupit britská premiérka Theresa Mayová s novými informacemi o útoku v londýnském metru. 

21:07

K útoku se přihlásila organizace Islámský stát. 

20:06

Britská premiérka Theresa Mayová varovala před spekulacemi ohledně probíhajícího vyšetřování dnešního teroristického útoku v londýnském metru. Reagovala tak na tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, jenž napsal, že útok spáchali nemocní a dementní lidé v zorném poli Scotland Yardu, a vyzval britskou policii k větší aktivitě

19:23

Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru s britskou premiérkou Theresou Mayovou slíbil bližší spolupráci obou zemí, jejímž cílem by mělo být zastavení útoků na nevinné obyvatele po celém světě. 

19:10

Podle informací anglické Národní zdravotní služby lékaři po útoku ošetřili 29 zraněných. 

17:24

Páteční útok se odehrál ve stanici Parsons Green na jihozápadě Londýna.

17:16

Svědci popisují útok v londýnském metru.

Viděla jsem ohnivou kouli a popálené lidi, svědci popisují teroristický útok v metru

1:44
Viděla jsem ohnivou kouli a popálené lidi, svědci popisují teroristický útok v metru | Video:
17:08

Nálož byla zřejmě vytvořena na bázi triacetonu triperoxidu (TATP).

Jde o typ silné bomby, s kterou útočili teroristé například v Paříži v listopadu 2015 nebo v bruselském metru o rok později. 

Uvedla to americká televize CNN s odkazem na zdroj blízký vyšetřování s tím, že výbušnina ale nebyla příliš důkladně vyrobená.

16:59

Zaměstnanci místní italské restaurace přinesli hasičům a policistům na posilnění pizzu a vodu.

Foto: Reuters
16:51

"Děje se to pořád a pořád. Musíme být velmi, velmi tvrdí. Je to prostě strašná věc. Vlastně, hned teď půjdu zavolat premiérce," řekl novinářům před Bílým domem prezident USA Donald Trump. 

16:44

"Když jsem vyšel ze stanice, všichni se o sebe navzájem starali a zjišťovali, jestli jsou všichni v pořádku," vypráví další svědek pro The Guardian s tím, že záchranáři přijeli na místo velmi rychle.  

"Byl jsem v šoku a stále jsem otřesen," dodává k pátečnímu incidentu v londýnském metru.

Foto: Reuters
16:34

Incident, při kterém policie zadržela okolo 14:15 SELČ v Birminghamu muže s nožem, pravděpodobně nesouvisí s terorismem.

Podle serveru Birmingham Mail dávají vyšetřovatelé útok do souvislosti s drogami.

16:25

Policie evakuovala také oblast do padesáti metrů vzdálenou od stanice Parsons Green. 

Jde o preventivní opatření pro případ, že by části bomby ještě byly aktivní.

16:13

Stanice metra Parsons Green je nadále uzavřená, aby vyšetřovatelé místo důkladně prohledali a ujistili se, že tam nezůstanou žádné zbytky nálože. 

Podle policie se uzavření zastávky dotkne jen malého počtu obyvatel. 

16:10

Podle britského serveru Sky News policie identifikovala pachatele pomocí záběrů z kamer.

Vyšetřovatelé informaci zatím nepotvrdili.

16:00

Souhrn nejdůležitějších událostí k výbuchu v londýnském metru: 

Asi v 8:15 londýnského času (9:15 SELČ) vybuchl bílý kbelík v soupravě londýnského metra.

K incidentu došlo ve stanici Parsons Green, která nadále zůstává uzavřená.

Bomba se útočníkovi zřejmě nepodařila správně odpálit. Zřejmě selhalo časovací zařízení, které bylo součástí výbušniny.

Policie explozi označila za teroristický čin.

Zranění utrpělo 22 lidí.

Podle informací serveru Sky News britská policie identifikovala pachatele.

Stupeň teroristického ohrožení ve Velké Británii se nebude zvyšovat na nejvyšší možný.

15:57

Britská policie podle informací Sky News identifikovala pachatele pátečního útoku v londýnském metru. 

15:50

Stupeň teroristického ohrožení ve Velké Británii se nebude zvyšovat na nejvyšší možnou úroveň.

Zůstane na "závažném", který považuje hrozbu útoku za velmi pravděpodobnou. 

15:48

Britská premiérka Theresa Mayová spolupracuje s internetovými firmami, s kterými chce společně potírat extremistický obsah na internetu.

Oznámila to na tiskové konferenci po schůzi s vládním výborem pro krizové situace COBRA. Útok v metru označila za "zbabělý".

15:40

Policie poblíž železniční stanice v Birminghamu zadržela muže s nožem. Sdělila to agentura Reuters s odkazem na Birmingham Mail. Policie informaci zatím nepotvrdila.

Zatím také není jasné, jestli zadržení souvisí s útokem v londýnském metru. 

15:36

U stanice metra Parsons Green se v současné chvíli nachází podle informací BBC šest hasičských vozů a asi padesát hasičů a policejních strážníků. 

15:29

"Barcelona - se stále živými vzpomínkami na nedávné útoky - stojí při Londýnu," vyjádřila podporu britské metropoli starostka Barcelony Ada Colauová. 

Připomněla přitom tragické teroristické útoky v tomto městě a blízkém Cambrils, při kterých v srpnu zahynulo 16 lidí.

15:22

Místo činu prohledávají forenzní specialisté.

Foto: Reuters
15:16

V nemocnici skončilo celkem 22 lidí. 

Hovoří o tom čerstvé informace londýnské nemocnice, podle které jde z drtivé většiny o drobná poranění.

15:10

Za okamžitý zásah bezpečnostních jednotek poděkoval na Twitteru také někdejší britský premiér David Cameron.

15:00

Policie se zabývá také dráty, které z bílé nádoby vedly. Podle vyšetřovatelů by mohlo jít o desku s plošnými spoji, které se používají pro propojení elektronických součástek.

14:57

U německé kancléřky Angely Merkelové útok posílil odhodlání bojovat proti islámskému terorismu.

Kancléřka to prohlásila v Berlíně po setkání s francouzským premiérem Édouardem Philippem, který se vyslovil pro užší spolupráci v tomto boji.

Foto: Reuters
14:51

Stupeň teroristického ohrožení ve Velké Británii by se mohl zvýšit ze "závažného" na nejvyšší "kritický" v případě, že se policii nebude dařit pachatele dopadnout. Uvedl to zpravodaj BBC Frank Gardner. 

Stupeň teroristické hrozby by měl ještě dnes odpoledne projednat vládní výbor pro krizové situace COBRA. 

14:40

Britská dopravní policie byla přivolána ke stanici metra King's Cross ve středu Londýna kvůli podezřelému vozidlu.

Policisté ale po prohledání vozu nic podezřelého nenašli a oblast po chvíli znovu otevřeli.

14:35

Páteční teroristický útok v londýnském metru spáchali lidé, o kterých londýnská policie věděla. Na Twitteru to napsal americký prezident Donald Trump.

Britské úřady ovšem dosud nic takového neuvedly a média o tom zatím ani nespekulují. Není tedy jasné, o co své tvrzení Trump opírá. 

Policie odmítla Trumpovu narážku komentovat.

14:30

Podle informací listu The Guardian byli hasiči na místě útoku do tří minut.

14:26

V nemocnici je celkem 22 zraněných lidí, z toho čtyři osoby přišly do nemocnice samy a 18 jich na pohotovost odvezla záchranná služba. 

14:22

Většinu zranění způsobila exploze, někteří lidé ale také utrpěli zranění ve snaze rychle uniknout ze stanice. Uvedl to šéf britského protiteroristického útvaru Mark Rowley.

Foto: Reuters
14:16 Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Podle českého ministra vnitra Milana Chovance nehrozí v současné době v České republice teroristický útok.

14:12

Součástí nálože byl podle informací BBC a Sky News i časový spínač pro odpočítávání času.

14:08

Metropolitní policie zatím v souvislosti s útokem nikoho nezatkla.

14:02

K útoku se vyjádřila například také britská ministryně vnitra Amber Ruddová.

"Jsem vděčná za rychlou odpověď pohotovostních služeb ve stanici Parsons Green. Moje myšlenky jsou s obětmi teroristického útoku," napsala na Twitteru. 

13:57

Londýnský starosta Sadiq Khan odmítl potvrdit, jestli policie pátrá v souvislosti s útokem po konkrétním podezřelé osobě.

13:51

Podle informací BBC bylo výbušné zařízení vyrobeno tak, aby usmrtilo co největší počet lidí. Při odpalování ale bomba selhala a neexplodovala tak, jak útočník zamýšlel.

13:40

Při vyšetřování útoků mohou policii velmi pomoci také záběry z kamerového systému.

Policie se při jejich prohlížení bude zaměřovat zejména na jeden klíčový předmět - chladicí tašku značky Lidl, ve kterém byl bílý kbelík s výbušninou schovaný.

Výbuch v londýnské zastávce metra Parsons Green. Podívejte se na souhrn ze sociálních sítí
Výbuch v londýnské zastávce metra Parsons Green. Podívejte se na souhrn ze sociálních sítí | Foto: Reuters
13:25

Podle posledních informací zdravotníků, na které se odvolává agentura AFP, je po útoku celkem 22 zraněných.

13:13

Podle britské stanice BBC použil útočník v metru podomácku vyrobenou časovanou nálož. 

13:10

Londýnský starosta Sadiq Khan uvedl, že v ulicích britské metropole posílí policejní hlídky. Zvýší se taky ostraha v městské hromadné dopravě.

12:55

Londýnská metropolitní policie uvedla, že pomáhá pohotovostním jednotkám, aby zajistila bezpečnost všem cestujícím. 

12:51

Někteří svědci zachytili explozi v londýnském metru mobilem.

V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily

Výbuch v londýnské zastávce metra Parsons Green. Podívejte se na souhrn ze sociálních sítí
1:13
V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily | Video: instagram/poppybell, Reuters, twitter/EdzJohnson, instagram/justinwolfe9, instagram/jadeseablue, instagram/samsaintjones
12:45

Útok odsoudil na Twitteru také americký prezident Donald Trump.

"Další útok provedený ubohým teroristou."

12:40

Podle agentury Reuters s odkazem na protiteroristickou policii se na vyšetřování útoku podílí stovky detektivů.

12:32

Starosta Londýna Sadiq Khan odsoudil teroristický čin. Zároveň vyzval obyvatele, aby zůstali v klidu a byli opatrní.

Sadiq Khan.
Sadiq Khan. | Foto: Reuters
12:28

"Velcí muži vráželi do žen, hleděli jen na sebe," popisuje pro americkou televizi CNN svědek jménem Richard, který byl v šoku z toho, jak se lidé v panice chovali hrubě.

12:24

Britská premiérka Theresa Mayová kvůli incidentu přeruší setkání s voliči na jihu Anglie a vrátí se zpátky do svého sídla na Downing Street. Informovala o tom agentura Reuters.

12:18

V nemocnici je 18 zraněných lidí. Uvedla to agentura Reuters.

Podle londýnské nemocnice se ale nikdo z nich nenachází v ohrožení života ani neutrpěl vážná poranění. 

12:13

Místo útoku střeží policejní vozy i početný policejní kordon. 

Policisté postupně pouští pryč lidi, kteří uvázli v dopravě. 

Výbuch ve stanici metra Parsons Green v Londýně.
Výbuch ve stanici metra Parsons Green v Londýně. | Foto: Reuters
12:07

Jde o pátý teroristický útok ve Velké Británii v roce 2017. 

Nejvážnější byl atentát z 22. května, který se odehrál ve foyeru haly v severoanglickém Manchesteru po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. Zemřelo 22 lidí a 120 osob utrpělo zranění. 

12:03

Záběry agentury Ruptly ukazují, že je mezi zraněnými i nejméně jedno dítě. 

11:59

Přesný počet zraněných zatím není jasný. Londýnská policie ale podle agentury AP hovoří o "několika" zraněných. 

11:56

Některým lidem také v důsledku výbuchu ohořely vlasy. Mezi nimi i Peterovi Crowleyovi, jehož svědectví přinesl server BBC.

11:52

Agentura Reuters zveřejnila letecké záběry stanice metra Parsons Green, kde se exploze odehrála.

11:48

Takhle vypadal zásah londýnských policistů.

Podívejte se na zásah policistů v londýnské zastávce metra Parsons Green

Výbuch v londýnské zastávce metra Parsons Green. Podívejte se na souhrn ze sociálních sítí
0:49
Podívejte se na zásah policistů v londýnské zastávce metra Parsons Green | Video: Reuters
11:45 Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

České ministerstvo zahraničí doporučilo, aby se lidé vyhnuli oblasti kolem Parsons Green v Londýně.

11:40

K situaci se už vyjádřila také britská premiérka Theresa Mayová, která se podle agentury Reuters ještě dnes sejde s bezpečnostní radou státu. 

"Mé myšlenky jsou se zraněnými z Parsons Green," napsala premiérka na Twitter, kde vyzdvihla také odvahu a rychlost, s jakou záchranné složky na incident odpověděly. 

11:36

"Stalo se to kolem 8:15 ráno (9:15 SELČ). Nastoupil jsem do prvního vozu soupravy metra. Mířilo do centra, směrem ke stanici Earls Court," řekl očitý svědek incidentu pro britský list The Guardian. 

"Pak se ozvala hrozná rána, výkřiky, zmatek. Drželi nás uvnitř vlaku asi pět minut a potom evakuovali celou stanici," dodal.

"Šel jsem domů, ale brzy tam dorazila policie a řekla nám, že máme opustit budovy. Všechno uzavřeli. Prý jsou zprávy o dalších výbušných zařízeních."

11:34

Záběry ze stanice Parsons Green, kde se výbuch odehrál.

V londýnské stanici metra Parsons Green došlo k explozi, první záběry z místa

V londýnské stanici metra Parsons Green vybuchla nádoba
0:31
V londýnské stanici metra Parsons Green došlo k explozi, první záběry z místa | Video: Reuters
11:30

Co zatím víme o výbuchu v londýnském metru:

Zhruba v 8:15 londýnského času (9:15 SELČ) vybuchl bílý kbelík v soupravě londýnského metra.

K incidentu došlo ve stanici Parsons Green.

Policie potvrdila, že několik lidí je zraněných. Do nemocnice bylo převezeno 18 osob.

Lidé mají popálené obličeje, někteří i ohořelé vlasy. Mnoho se jich zranilo i při snaze utéct z metra.

Policie explozi označila za teroristický čin.

11:23

Britská dopravní policie vyzývá k ostražitosti a prosí, aby jí obyvatelé Londýna okamžitě hlásili jakékoli podezřelé předměty. 

11:20

Další záběry zařízení, které v londýnském metru vybuchlo. 

11:17

"Byla tam panika. Hodně lidí křičelo," vylíčil pro agenturu AP Richard Aylmer-Hall, další ze svědků.

"Jedna žena na nástupišti říkala, že viděla tašku a pak záblesk a výbuch," dodal.

11:13

Londýnská policie vyšetřuje výbuch jako teroristický čin. Uvedla to agentura Reuters.

11:11

Britský ministr zahraničí Boris Johnson vyzval obyvatele Londýna ke klidu. 

"Všichni by měli zůstat v klidu a pokračovat normálně ve svých životech. Tak normálně, jak jen můžou," řekl pro BBC. 

"Je opravdu důležité, abychom teď nešířili spekulace," zdůraznil také pro televizi Sky News.

Foto: Reuters
11:08

Podívejte se na záběry z místa činu, které pořídila televize Sky News.

11:03

Na detailních fotografiích nádoby je vidět, že z ní vedou kabely. Příčina exploze je nicméně zatím nejasná.

Detailní snímek kbelíku, který vybuchl v londýnském metru.
Detailní snímek kbelíku, který vybuchl v londýnském metru. | Foto: ČTK
10:59

"Byli tam lidé na zemi, skácení leželi na sobě a snažili se dostat pryč, jak nejrychleji mohli. Spousta lidí se třásla a brečela," popsala pro britský zpravodajský server BBC jedna ze svědkyň.

10:57

Podle stanice Sky News je na místě protiteroristická jednotka. Policie však zatím neuvedla nic k příčině výbuchu.

10:54

Podle některých svědků začal kbelík hořet a ozvala se silná exploze. Souprava se potom zahalila do dýmu.

10:52

Podle britského bulvárního deníku Sun je zraněných dvacet lidí. Policie ale zatím toto číslo nepotvrdila. 

Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu.
Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu. | Foto: Reuters
10:50

Dobrý den,

zahajujeme on-line přenos k výbuchu v londýnském metru.

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 16. 9. 2017 17:55
 

Právě se děje

Další zprávy