reklama
 
 

On-line: Britská policie zadržela v souvislosti s útokem na metro mladého muže. Pátrá po dalších

AKTUALIZOVÁNO 16. 9. 2017
V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily | Video: instagram/poppybell, Reuters, twitter/EdzJohnson, instagram/justinwolfe9, instagram/jadeseablue, instagram/samsaintjones |  01:13
reklama
Britská policie zadržela v sobotu v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru mladého může. V pátrání po dalších lidech napojených na teroristický útok však pokračuje. Vývoj jsme sledovali on-line.

On-line: Britská policie zadržela v souvislosti s útokem na metro mladého muže. Pátrá po dalších

20:55
 

Britská policie je stále otevřená možnosti, že za páteční útok v londýnském metru je zodpovědná víc než jen jedna osoba. Podle médií to večer řekl představitel protiteroristického útvaru policie Neil Basu. "Pokračujeme v několika vyšetřovacích verzích, a to velkým tempem," prohlásil Basu. "Naší prioritou je identifikovat a lokalizovat jiné možné podezřelé osoby," dodal.

17:55
 

Zatím je příliš brzy na to říct, zda ti, kteří stojí za pátečním útokem v londýnském metru, jsou úřadům známi. Po schůzce vládního výboru pro krizové situace COBRA to prohlásila britská ministryně vnitra Amber Ruddová. Podle ní je třeba mimo jiné zjistit, jak zadržený mladík dokázal shromáždit materiál k výrobě bomby. Uvedla také, že stav ohrožení terorismem nadále zůstává na nejvyšším stupni.

16:44

Policie i nadále pátrá po dalších lidech zodpovědných za páteční výbuch v metru. V současné chvíli prohledává objekt v Sunbury na předměstí Londýna. 

14:12
twitter

Policisté hlídají vedle ulic také nádraží, letiště a stanice metra.

13:52

Londýn nyní hlídá více ozbrojených policistů.

Londýn Parsons Green policisté
13:41

"Londýn se nikdy nenechá terorismem zastrašit. Vždy porazíme ty, kteří se nás budou snažit zranit a zničit náš způsob života," řekl starosta Londýna Sadiq Khan. I on apeloval na lidi, aby byli bdělí.

13:26
twitter

Instruktážní video ukazuje, jak mají obyvatelé jednat a kam mají volat, když si všimnou něčeho podezřelého.

13:11
Velká Británie

Scotland Yard ve svém prohlášení oznámil, že 18letý mladík zadržený u Doveru je ve vazbě a bude převezen na londýnskou stanici. Zároveň apeloval na obyvatele, aby byli klidní, ale zároveň zůstali bdělí a jakékoliv podezřelé chování či objekt ve svém okolí nahlásili policii.

12:46
Velká Británie

Metropolitní policie podle zpravodajského serveru stanice Sky News mluvila se 45 svědky pátečního útoku. S pátráním pomáhaly i desítky lidí, kteří detektivům poslali 77 snímků a videí souvisejících s inicidentem.

12:37
twitter

NHS také na Twitteru zveřejnila návod, jak se chovat v kritických situacích či jak pomoci ostatním. Doporučuje například dostatek spánku; opatrnost na cestě domů, protože ve stresu jsou lidé náchylnější způsobit dopravní nehodu; či pohovor s blízkými lidmi.  

12:26

Britská zdravotní služba NHS aktualizovala údaje o počtu zraněných v londýnském metru. Celkem bylo dosud v souvislosti s útokem ošetřeno v nemocnicích 30 lidí, devatenáct přivezla sanitka a jedenáct se jich dopravilo k ošetření samo.

12:14
twitter

BBC News popisuje podrobnosti k zadržení mladíka.

11:46

Britská policie zadržela poblíž Doveru v souvislosti s pátečním teroristickým útokem osmnáctiletého muže. Vyšetřování útoku v londýnském metru však dále pokračuje

10:56

Takto podle fotografa Reuters vypadala stanice londýnského metra Parsons Green v sobotu ráno po jejím otevření. 

Londýn - teroristický útok Parsons Green
10:22
 

Zprávy o pátečním teroristickém útoku v londýnském metru.

Londýn teroristický útok ve stanici Parsons Green
10:11

"Stovky policistů vyhodnocují množství informací z různých zdrojů. Procházejí záznamy z kamer a mluví se svědky," řekl podle agentury Reuters komisař protiteroristické jednotky londýnské policie Mark Rowley.

9:58

Britská policie hledá teroristy, kteří chtěli v pátek ochromit provoz londýnského metra ve stanici Parsons Green. Policie podle BBS News prohlásila, že pátrá po "podezřelých". Na umístění bomby, kterou se naštěstí nepodařilo odpálit, se tak podílelo více lidí.

9:46

"Veřejnost uvidí v dopravě i na ulicích více ozbrojených policistů, kteří budou zajišťovat vyšší bezpečnost a ochranu. Je to adekvátní krok v okamžiku, kdy probíhá vyšetřování útoku," prohlásila britská premiérka Theresa Mayová.

Theresa Mayová
7:42
Velká Británie

Ozbrojené policejní hlídky budou rozmístěny také ve Skotsku. Skotská policie prohlásila, že v následujících dnech bude dohlížet nad každou důležitou událostí a zvýší bezpečnost na potřebných místech, uvedl zpravodajský server stanice Sky News .

7:31
Velká Británie

Britská policie uvedla, že požádala o pomoc při zajišťování bezpečnosti armádu a po celé zemi rozmístí asi 1 000 vojáků.

autor: Zahraničí | 15. 9. 2017

Související

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama