Olympioničce vyhrožují, její tým žádá cenzuru Twitteru

Petr Jemelka Petr Jemelka
18. 2. 2014 17:00
Kyberšikana přišla poté, co rychlobruslařka Elise Christieová srazila dvě sokyně.
Foto: Aktuálně.cz

Soči - Britská olympijská výprava žádá provozovatele sociálních sítí, aby během her v Soči cenzurovali příspěvky svých uživatelů.

Reprezentace Spojeného království tak reaguje na výhrůžky, které prostřednictvím Twitteru chodily 23leté rychlobruslařce Elise Christieové.

"Vyhrožovalo mi několik lidí, šlo v podstatě o kybernetickou šikanu," řekla závodnice stanici BBC a dodala, že svůj účet na Twitteru raději smazala.

Tweety obtěžujícího charakteru jí začaly chodit poté, co se ve čtvrtečním závodě srazila s favoritkou na zlatou medaili - Jihokorejkou Park Seung-hiovou a další závodnicí. Sudí po závodě rozhodli, že karambol zavinila ona, a odsunuli ji z druhého na poslední místo.

Fakt, že si Elise Christieová musela po nevydařeném vystoupení pod olympijskými kruhy ještě číst výhružky, nazval šéf komunikace britského olympijského výboru Darryl Seibel "nehorázností".

Pád, kvůli němuž bruslařce vyhrožují.
Pád, kvůli němuž bruslařce vyhrožují. | Foto: Reuters

"Je strašné, jak snadno mohou jedinci zneužít internetové sociální sítě k šikanování a obtěžování lidí. Máme zkušenost, že provozovatelé sociálních sítí, jako je Twitter, většinou reagují poměrně rychle a nevhodné příspěvky mažou. Já jsem ale toho názoru, že by se měli zapojit aktivně a zabránit tomu, aby se takové věci vůbec děly," míní Seibel.

Cenzura není možná, reaguje Twitter

Twitter ve stručném prohlášení konstatoval pouze to, že není v jeho silách aktivně kontrolovat obsah všech 500 milionů tweetů, které uživatelé každý den odešlou.

Například nizozemská výprava to řeší tak, že osmačtyřicet hodin před závodem účty svých sportovců na sociálních sítích deaktivuje.

Krom výhrůžek musela Elise Christieová snést i pořádnou dávku smůly. Ve své nejoblíbenější disciplíně - závodě na 1500 metrů - dojela první, ale pro centimetrový přešlap byla diskvalifikována. Další šanci na zisk cenného kovu dostane v pátek, kdy se pojede závod na tisíc metrů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy