Ohnisko koronaviru ožívá. Lidé v čínském Wu-chanu jedí, tančí v klubech a baví se

Ohnisko koronaviru ožívá. Lidé v čínském Wu-chanu jedí, tančí v klubech a baví se
… hrají hry ve skupinkách před nimi...
To se projevuje například na nočním životě. Oproti jiným zemím světa, kde jsou kluby, hospody a restaurace z obav o přenos koronaviru zavřené, ve Wu-chanu podobná nařízení již neplatí.
"V době epidemie byl Wu-chan mrtvé město," říká žena jménem I I. "Nyní lidé chodí ven jíst a bavit se," dodává.
...
Foto: Reuters
Jana Václavíková dap ČTK Jana Václavíková, dap, ČTK
19. 12. 2020 14:29
Přestože se stále mnoho zemí potýká s pandemií koronaviru, která omezila provoz místům, kde se běžně setkával větší počet lidí, ve Wu-chanu je situace jiná. Čínské město, kde se virus poprvé objevil, od května nehlásí žádný komunitní přenos a podniky jsou opět otevřené. Agentura Reuters zachytila na fotografiích, jak nyní vypadá noční život v někdejším ohnisku nákazy.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Pokud bude před volbami pandemický či nouzový stav, lidé v karanténě budou moci hlasovat do přenosných schránek či z auta. Návrh schválila vláda

před 53 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy