Reakce, která dojímá i fascinuje. Lidé tleskají odvaze pokojské z Bejrútu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 8. 2020 10:44
Na sociálních sítích se od úterního večera objevily stovky videí, která zachycují rozsah výbuchu v libanonském přístavu. Mezi nejpozoruhodnější patří např. záchrana mladé dívenky pokojskou nebo chaos, který nastal po nárazu tlakové vlny při mši a svatbě.
Zlomek času na reakci. Jak se chovali lidé při samotném výbuchu v Bejrútu. | Video: Twitter/Nizaam Mohammed, Twitter/Hussnain Mushtaq, Twitter/Tall Skinny Guy, Twitter/Fahad Ali

Na jednom z nejvíce sdílených videí je vidět, jak pravděpodobně pomocnice v domácnosti vysávala v bytě, zatímco kousek od ní stála holčička. Když tlaková vlna prorazila stěnu, žena ani vteřinu neváhala a vzala dívenku do náručí. Následně utekla do vedlejší místnosti. Na sociální síti Twitter lidé oceňují její pohotovou reakci a připomínají nevyhovující podmínky pracujících migrantů.

V jiném videu je vidět, jak výbuch překvapil účastníky svatby. Natáčení profesionálního klipu ukončil chaos, záběry ukazují úprk hostů včetně nevěsty.

Na sociální sítě se dostaly také záběry z výbuchu při probíhající mši v jednom z bejrútských kostelů. Kněz na nich utíká z bohoslužby poté, co se na něj řítí strop nad oltářem. Na dalším videu se snaží otec ochránit svého syna a ukrývá ho pod stůl.

Více se dozvíte v on-line reportáži ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy