Od roku 2030 jen elektromobily. Starostové 12 velkých měst slíbili nulové emise

ČTK ČTK
23. 10. 2017 16:57
Starostové 12 velkých světových měst se v pondělí zavázali směřovat k ekologicky zcela čistému provozu do roku 2030. Deklaraci podepsali představitelé Paříže, Los Angeles, Mexika nebo i Londýna. Boj proti klimatickým změnám má podle nich úspěch jen s "nulovým emisemi", uvedla agentura AFP. Starostové se dohodli, že od roku 2025 začnou v jejich městech jezdit jen ekologicky čisté autobusy. Do dalších pěti let se mají města stát zónami se zcela nulovými emisemi, což znamená, že by za své hranice vpouštěla jen vozidla na elektrický pohon. Správná je podle starostů taková budoucnost, kdy pěší, cyklistická a hromadná doprava bude hlavním dopravním prostředkem ve městech.
Deklarace se týká například i Paříže.
Deklarace se týká například i Paříže. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 43 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy