Obří razie proti drogám v Číně. Policie zatkla 60 tisíc lidí

ČTK ČTK
16. 1. 2015 8:09
Policisté rozprostřeli akci do tří měsíců na konci loňského roku a zatýkali v mnoha čínských městech. Pokračovat v zátazích mají až do dubna.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Šanghaj - Asi 60 tisíc lidí pozatýkala policie v Číně v rámci rozsáhlé protidrogové operace.

Při akci, která se konala od září do prosince v mnoha čínských městech, skončilo v rukou policie také 11,14 tuny narkotik, informovala v pátek oficiální tisková agentura Nová Čína.

Zátah na osoby páchající trestné činy spojené s drogami má pokračovat do letošního dubna, upřesnila agentura s odvoláním na ministerstvo veřejné bezpečnosti.

V Číně v posledních letech stoupá obliba nelegálních drog, především syntetických látek, jako je metamfetamin, ketamin a extáze. Jejich spotřeba roste úměrně rozmachu nové městské střední třídy, která má více volných peněz na utrácení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy