Obrazy zkázy: Zemětřesení srovnalo část Ekvádoru se zemí, lidé vyhrabávají blízké holýma rukama

Obrazy zkázy: Zemětřesení srovnalo část Ekvádoru se zemí, lidé vyhrabávají blízké holýma rukama
Silné zemětřesení, které zasáhlo v sobotu večer místního času pobřežní oblast Ekvádoru, si vyžádalo nejméně 233 mrtvých.
Obětí bude zřejmě přibývat. Mnoho lidí je zřejmě dál uvězněno pod troskami budov. V některých oblastech se lidé snaží holýma rukama vyhrabávat své blízké.
Na chvíle, kdy zemětřesení začalo, se můžete podívat ve videu.
Do akce bylo nasazeno deset tisíc vojáků a tři a půl tisíce policistů, dorazili i humanitární pracovníci.
Foto: Reuters
17. 4. 2016 19:47
Silné zemětřesení, které zasáhlo v sobotu večer místního času pobřežní oblast Ekvádoru, si vyžádalo nejméně 272 mrtvých, další budou nejspíše přibývat, záchranáři stále vyprošťují lidi ze sutin rozpadlých domů. Další stovky až tisíce lidí jsou raněny. Několik měst bylo u epicentra zemětřesení takřka srovnáno se zemí.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy