Obrazem: Život v obytných přívěsech

Obrazem: Život v obytných přívěsech
Hlavní předností karavanů je sice mobilita, ale zdejší obyvatelé se zde usadili natrvalo. Osadu považují za svůj domov a nechtějí se stěhovat pryč. Teď jim chce plány narušit developerská firma Marc Luzzatto. Ráda by tu postavila obchodní centrum.
Třiašedesátiletý Peter Nort rozvěsil u svého příbytku protestní transparenty. Pasivní, leč výstižná forma odporu...
Hrozba vystěhování se nelíbí ani Doře Viescaové.
Je jí dvaapadesát a v kempu žije už 21 let. Před přívěsem mimo jiné zušlechťuje pohlednou zahrádku.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
2. 8. 2012 18:43

Bydlení v karavanech má ve Spojených státech dlouhou tradici. Poměrně běžné jsou kolonie stovek přívěsů.

Nemalá část těch, kteří holdují tomuto životu, strávila v těchto pro Evropana nezvyklých příbytcích několik desetiletí.

Navštivte společně s fotoreportérem agentury Reuters jeden z nejstarších kempů, jenž v Santa Monice vyrostl už v roce 1951. Jeho obyvatelé ale nyní čelí tlaku developera, jenž tu chce postavit obchodní centrum.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy