Bití ve vězení, hladovka i setkání se státníky. Drama života Olega Sencova obrazem

Bití ve vězení, hladovka i setkání se státníky. Drama života Olega Sencova obrazem
V roce 2018 držel Oleg Sencov v ruském vězení 145 dní hladovku a ocitl se na hraně smrti.
Na podporu propuštění vězněného ukrajinského režiséra se rozběhla na Ukrajině i na Západě velká akce solidarity. Kyjev, květen 2019.
Oleksandr Kolčenko (vlevo) a Oleg Sencov přicházejí na první tiskovou konferenci v ukrajinském Kyjevě po propuštění z ruského vězení. 10. září 2019.
Propuštěný Oleg Sencov na kyjevském letišti Borispol v objetí své dcery Aliny. 7. září 2019.
Foto: Reuters
Josef Pazderka dap Josef Pazderka, dap
24. 2. 2020 6:02
Třiačtyřicetiletý režisér Oleg Sencov toho stihl za svůj relativně krátký život už hodně. Po zatčení na obsazeném Krymu a odsouzení k drastickému trestu dvaceti let v ruském vězení se stal jedním z nejznámějších ukrajinských politických vězňů. Přestál bití, ponižování i hladovku a po svém propuštění loni v září patří k nejznámějším Ukrajincům, reprezentujícím tuto zemi po celém světě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy