Bití ve vězení, hladovka i setkání se státníky. Drama života Olega Sencova obrazem

Bití ve vězení, hladovka i setkání se státníky. Drama života Olega Sencova obrazem
V roce 2018 držel Oleg Sencov v ruském vězení 145 dní hladovku a ocitl se na hraně smrti.
Na podporu propuštění vězněného ukrajinského režiséra se rozběhla na Ukrajině i na Západě velká akce solidarity. Kyjev, květen 2019.
Oleksandr Kolčenko (vlevo) a Oleg Sencov přicházejí na první tiskovou konferenci v ukrajinském Kyjevě po propuštění z ruského vězení. 10. září 2019.
Propuštěný Oleg Sencov na kyjevském letišti Borispol v objetí své dcery Aliny. 7. září 2019.
Foto: Reuters
Josef Pazderka dap Josef Pazderka, dap
24. 2. 2020 6:02
Třiačtyřicetiletý režisér Oleg Sencov toho stihl za svůj relativně krátký život už hodně. Po zatčení na obsazeném Krymu a odsouzení k drastickému trestu dvaceti let v ruském vězení se stal jedním z nejznámějších ukrajinských politických vězňů. Přestál bití, ponižování i hladovku a po svém propuštění loni v září patří k nejznámějším Ukrajincům, reprezentujícím tuto zemi po celém světě.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy