Obrazem: Zářící mlhoviny a vzdálené galaxie. Tohle jsou nejlepší snímky z vesmíru

Obrazem: Zářící mlhoviny a vzdálené galaxie. Tohle jsou nejlepší snímky z vesmíru
Mezi nejzajímavější fotografie z vesmíru patří ty pořízené na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Nabízejí unikátní pohled na Zemi a na to, co se na ní děje. Tady je vidět hurikán Lane, který v srpnu ohrožoval Havajské ostrovy. Vyfotil ho americký astronaut Ricky Arnold.
Další fotografie z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) zachycuje ústí řeky Betsiboka na Madagaskaru do moře.
Tenhle snímek pořídila americká sonda Juno, která před dvěma lety doletěla k Jupiteru. Jsou na něm vidět vířící oblaka a vzdušné víry v Jupiterově atmosféře.
Další fotografie Země. Zachycuje dlouhé úzké mraky, jaké se tvoří, když vodní pára kondenzuje kolem pevných částic ve výfukových plynech. Konkrétně jde o emise vypouštěné loděmi v Tichém oceánu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
26. 12. 2018 17:59
Vesmírná plavidla a sondy poslaly na Zemi za uplynulý rok jedinečné snímky vzdálených galaxií a mlhovin, ale také detailní záběry planet naší sluneční soustavy. Americká sonda Curiosity si na Marsu vyfotila slavnou "selfie" a fotografie z Mezinárodní vesmírné stanice zase zachytily hurikány na americkém kontinentu. Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co se z vesmíru a ve vesmíru v roce 2018 podařilo vyfotit.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy