Obrazem: Zářící mlhoviny a vzdálené galaxie. Tohle jsou nejlepší snímky z vesmíru

Obrazem: Zářící mlhoviny a vzdálené galaxie. Tohle jsou nejlepší snímky z vesmíru
Mezi nejzajímavější fotografie z vesmíru patří ty pořízené na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Nabízejí unikátní pohled na Zemi a na to, co se na ní děje. Tady je vidět hurikán Lane, který v srpnu ohrožoval Havajské ostrovy. Vyfotil ho americký astronaut Ricky Arnold.
Další fotografie z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) zachycuje ústí řeky Betsiboka na Madagaskaru do moře.
Tenhle snímek pořídila americká sonda Juno, která před dvěma lety doletěla k Jupiteru. Jsou na něm vidět vířící oblaka a vzdušné víry v Jupiterově atmosféře.
Další fotografie Země. Zachycuje dlouhé úzké mraky, jaké se tvoří, když vodní pára kondenzuje kolem pevných částic ve výfukových plynech. Konkrétně jde o emise vypouštěné loděmi v Tichém oceánu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
26. 12. 2018 17:59
Vesmírná plavidla a sondy poslaly na Zemi za uplynulý rok jedinečné snímky vzdálených galaxií a mlhovin, ale také detailní záběry planet naší sluneční soustavy. Americká sonda Curiosity si na Marsu vyfotila slavnou "selfie" a fotografie z Mezinárodní vesmírné stanice zase zachytily hurikány na americkém kontinentu. Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co se z vesmíru a ve vesmíru v roce 2018 podařilo vyfotit.
 

Právě se děje

Další zprávy