Teror z 11. září na ikonických snímcích. Připomeňte si nejčernější den USA

Podívejte se na fotografie z 11. září 2001.
Hodiny ukazovaly 8:46 newyorského času, když do severní věže Světového obchodního centra na dolním Manhattanu narazil Boeing 767 společnosti American Airlines.
Šlo o koordinované teroristické útoky, za kterými stála teroristická organizace al-Káida. Útoky spáchané 11. září 2001 se už navždy zapsaly do dějin jako jeden z nejčernějších dnů pro Spojené státy.
Letos si Spojené státy připomínají 18. výročí.
V USA tehdy vládl republikánský prezident George Bush. Na fotografii je s někdejším generálním tajemníkem Bílého domu Andrewem Cardem, který ho informuje o tom, co se právě stalo.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí , dap
Aktualizováno 11. 9. 2019 10:20
Spojené státy si připomínají osmnácté výročí nejhorších teroristických útoků v dějinách. Jedenáctého září 2001 do budov Světového obchodního centra narazila dvě letadla. Další zasáhlo Pentagon, sídlo ministerstva obrany. Za atentáty stála teroristická organizace al-Káida. Připomeňte si temný den USA na ikonických snímcích katastrofy.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 8 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy